11 симптомів, що вказують на серйозні проблеми з серцем!

Дуже цінна інформація, яка може врятувати здоров’я ваших близьких!

Серцевий напад б’є на поразку. Такий збій може призвести не тільки до інвалідності, а й до летального результату. І все тому, що серце постійно знаходиться в безперервній роботі, поставляючи органам кров. Як тільки відбувається збій припливу крові до серцевого м’яза (міокарду), виникає ішемічна хвороба серця (ІХС). Прояви її можуть бути різними, починаючи від стенокардії і закінчуючи інфарктом. А ось результати — сумні: саме ІХС є однією з причин смертності, а зона її поразки змушує визнавати це захворювання проблемою нашого століття.

Однак запобігти його можна за 30 днів, звернувши увагу на ті сигнали, які посилає серце. Навіть якщо деякі з них виявляються нечасто, це вже привід замислитися над станом свого внутрішнього «акумулятора». Поява більш п’яти нападів в день вказує на термінову необхідність звернутися до лікаря.

Втома вказує на брак кровопостачання, а слабкість — на ризик інфаркту

Почнемо з тих неясних проявів, які прийнято ігнорувати, приймаючи їх за хвилини слабкості. Адже саме вони є маркерами захворювання.

Симптом № 1 . Втома. Ви тільки встали з ліжка, а вже відчуваєте себе розбитим. Добралися до роботи і думаєте тільки про те, як би відпочити. А повертаєтеся з неї і зовсім виснаженим. І з кожним днем все більше відчуваєте, як накопичується втома.

 • Тривожний симптом, вказує на серцеву недостатність. Втома виникає через нестачу кровопостачання мозку, легенів і серця.

Симптом № 2. Слабкість. Багато хворих, які перенесли серцевий напад, зізнавалися, що незадовго до цього відчували таку слабкість, що не в змозі були утримати в руках листок паперу. Відчуття безсилля, яке характерно при грипі, є тривожним сигналом.

 • Симптом вказує на ризик інфаркту міокарда найближчим часом.

Симптом № 3. Перепади настрою. Відчуття безпричинної тривоги відчували багато, перш ніж опинитися на лікарняному ліжку. Лікарі радять уважно ставитися до такого стану, оскільки він є одним з поширених симптомів.

 • Сильна тривога або навіть страх смерті може вказувати на наближення серцевого нападу.

Прямо в серце: набряклість ніг і сильна задишка загрожують інфарктами

Симптом № 4. Задишка. Якщо підняття на третій поверх викликає сильну задишку, немов після годинного марафону, а невеликі фізичні навантаження супроводжуються нестачею повітря, — саме час звернутися до кардіолога. Задишка часто супроводжує серцевий напад і може викликати біль у грудях.

 • Порушення кровотоку скорочує його надходження в легені, що викликає вкорочене дихання.

Симптом № 5. Запаморочення. Для повноцінного функціонування мозок потребує рясного кровотоку. Як тільки в мозок надходить недостатня кількість крові, це відбивається на стані всього організму.

 • Інфаркти супроводжуються запамороченнями або втратою свідомості. Тому порушення серцевих ритмів дуже небезпечні.

Симптом № 6 . Холодний піт. Він несподівано пробиває вас, коли ви сидите просто в кріслі і раптом починаєте покриватися краплями, немов тільки що дві години провели в спортзалі.

 • Тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом № 7. Прискорений пульс. Рідкісні скачки пульсу, як правило, не викликають тривогу лікарів. А ось нерегулярний або частий пульс, особливо якщо він супроводжується задишкою, запамороченням, слабкістю, — вказує на аритмію.

 • Аритмія може стати причиною інфаркту або навіть раптової смерті.

Симптом № 8 . Біль в грудях з’являється раптово і точно так само зникає. Не дивно, що багато людей ігнорують такі прояви і не усвідомлюють всієї небезпеки положення. Схаменулися, коли зона ураження поширюється на руки, спину, плечі.

 • Найпоширеніший симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом № 9. Набряклість. Набряки ніг, а також збільшення ваги не завжди є наслідком сидячого способу життя (хоча і його, безумовно, теж). Однак серце також може подавати сигнали тривоги подібним способом. До них відноситься і втрата апетиту.

 • Зайва рідина в організмі вказує на серцеву недостатність.

Кашель і розлад шлунка як маркери хворого серця

Симптом № 10. Розлад шлунка. Біль і здуття живота, які можуть негативно позначитися на травленні і викликати неприйняття їжі, далеко не завжди є показником проблем шлунково-кишкового тракту.

 • Тривожний симптом, який за своєю загрозою можна порівняти з болем в серці і це вказує на термінове лікування.

Симптом № 11. Кашель. Постійний кашель з’являється від накопиченої в легенях рідини. Іноді він супроводжується мокротою, що вказує на серйозність проблеми. Ще одним тривожним симптомом може стати дихання зі свистом.

 • Постійний кашель вказує на серцеву недостатність.

PS. Кардіологи запевняють, що кожен, хто розішле цей текст 10 людям, може бути впевнений: принаймні одне життя він врятував.

Джерело

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

11 симптомів, що вказують на серйозні проблеми з серцем!