Не менше двох хвилин і за технікою Басса: Супрун розповіла, як правильно чистити зуби

Очільниця МОЗ дала п’ять порад ефективного чищення зубів.

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун дала поради, як ефективно чистити зуби, щоб зберегти їх здоровими та мати гарну усмішку, пише ТСН.

Порада 1: чистіть зуби не менше 2 хвилин двічі на день.

“Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен”, – написала очільниця МОЗ на своїй сторінці у Facebook.

Порада 2: звертайте увагу на техніку чищення.

За словами Супрун, найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Згідно з цією технікою, під час чищення щітку потрібно тримати під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Потрібно робити плавні “вимітаючі” рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Також не потрібно забувати очищувати язик.

Порада 3: важливо використовувати зубну пасту з правильною концентрацією фтору.

Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці зубної пасти. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Але якщо ви маєте підвищену чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор.

Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку.

Порада 4: використовуйте зубну нитку, щоб очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини.

Очільниця МОЗ зазначає, що зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.

Порада 5: змінюйте зубну щітку раз на три місяці.

За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Раніше повідомлялося, що кожен третій українець у 25 років вже недолічується одного-двох зубів, у 50 років втрачає половину, а в 70 лишається практично беззубим.

За якістю посмішки Україна на останніх місцях у світі – так званий індекс DMFT (співвідношення втрачених, занедбаних і запломбованих зубів) у нас один з найжахливіших. Україна опинилися позаду Білорусі, Індії і Зімбабве, гірші справи хіба що в Македонії і Габоні. Найкращі ж зуби у датчан, німців і сингапурців: у їх країнах візит до стоматолога раз на півроку – норма. Українці ж тягнуть з обслідуванням до останнього.

У тому, що українці стали беззубою нацією, винувата радянська каральна стоматологія. Рвати по живому, сверлити без анестезії – внаслідок таких прийомів цілі покоління виросли з психологічним розладом, що має назву дентофобія (панічний страх перед стоматологом).

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Не менше двох хвилин і за технікою Басса: Супрун розповіла, як правильно чистити зуби