“Остеохондроз – комерційний міф”. Супрун розповіла, що насправді означає ця хвороба

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун зруйнувала міф про остеохондроз і пояснила його справжні симптоми, інформує Еспресо.ТВ

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

В міжнародній класифікації хвороб остеохондроз існує, проте його специфіка суттєво відрізняється від того, як його пояснюють деякі лікарі в Україні. Зазвичай такий діагноз людина може отримати через скаргу на біль у спині.

“Це група рідкісних захворювань, що пов’язані з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан. Як приклади можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана”, – пише Супрун.

Для лікування призначають рентген, МРТ, знеболювальні препарати та інші дороговартісні методи.

Коли ж пацієнт у західних країнах звертається з такими скаргами, лікарі використовують діагноз back pain, що означає “біль у спині”. За такого діагнозу рекомендують бути фізично активними, а також пропонують лікувальні вправи або нестероїдні знеболювальні препарати.

Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про відповідні симптоми – порушення чутливості кінцівок, слабкість в м’язах, порушення функції органів тазу тощо.

Щоб оминути біль у спині, лікарка Уляна Супрун рекомендує:

  • Залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан;
  • Виконувати прості вправи для спини;
  • Приймати протизапальні знеболювальні засоби, але після консультації із лікарем;
  • Знеболення краще починати з легких препаратів. За результатами досліджень, сильні знеболювальні, які, наприклад, містять опіоїди, не забезпечують більш ефективного полегшення болю та можуть нашкодити організму.

Якщо біль не зникає впродовж місяця, заважає виконувати щоденну діяльність та з часом погіршується – лікар призначить додаткове лікування.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

“Остеохондроз – комерційний міф”. Супрун розповіла, що насправді означає ця хвороба