Супрун пояснила, які медичні послуги за новими стандартами будуть безоплатними для українців

До списку послуг входять діагностика, низка аналізів, а також вакцинація та надання рецептів і медичних довідок, пише ТСН.

Відсьогодні, 1 липня, в Україні стартує новий етап реформи у галузі охорони здоров’я: медзаклади починають отримувати гроші за пацієнтів.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Цього місяця всі комунальні (149) і приватні (12) медзаклади, які підписали договори з Національною службою здоров’я України в першій хвилі, почнуть отримувати фінансування за моделлю “гроші за пацієнтом”. Набув чинності новий список послуг, які українцям мають надавати сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Вони є на 100% безоплатними для кожного пацієнта, адже ви за них вже заплатили зі своїх податків”, – наголосила вона.

За словами Супрун, пацієнти мають право отримати в кожному медзакладі, який фінансує держава, таке медичне обслуговування:

– Діагностика і лікування

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри спостерігатимуть за вашим станом здоров’я чи станом здоров’я вашої дитини, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

– Пакет безоплатних аналізів і досліджень

Зокрема, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

– Ведення неускладненої вагітності

Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він направить вагітну до акушера-гінеколога.

– Огляди дітей до 3-х років

Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов’язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди в два роки і 1 огляд у три роки.

– Паліативна допомога

Спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

Окрім цього Супрун зазначила, що також до обов’язків сімейного лікаря входять вакцинація, профілактичні огляди, візити додому (за рішенням лікаря), рецепти на ліки та медичні довідки.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Супрун пояснила, які медичні послуги за новими стандартами будуть безоплатними для українців