В Україні запустили мобільний додаток із списком безкоштовних ліків

Відтепер можна знайти дешевший аналог ліків та перевірити, за які препарати треба платити впродовж лікування на стаціонарі, а які можна отримати безкоштовно, пише Tvoemisto.tv.

В Україні запустили мобільний додаток «Ліки Контроль», який допоможе дізнатися, які ліки в лікарні можна отримати безкоштовно. Про це повідомляє в. о. міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

В Україні діє Національний перелік лікарських засобів – список ліків, які лікарні мають закуповувати обов’язково, а отже, пацієнт не має за них платити. До Нацпереліку входить обмежена кількість препаратів, а саме – 427 діючих речовин від найбільш поширених хвороб та станів. Мобільний додаток «Ліки Контроль» дозволить визначити, чи виписані пацієнту ліки є в Нацпереліку, а також знайти дешевші аналоги, перевірити, чи входять потрібні хворому препарати до програми «Доступні ліки», ознайомитися з офіційними інструкціями застосування препаратів.

Як користуватися додатком

1. Встановіть його на смартфон. Завантажити як для iOS, так і для Android можна тут.

2. Введіть у пошук у розділі «Пошук аналогів» МНН препарату. Це назва діючої речовини, яку зазвичай пишуть на упаковці ліків під торговорю назвою. Наприклад, у антибіотика діюча речовина може бути амоксицилін, у протигрибкового – клотримазол, а в препарату від раку крові – іматиніб.

3. Якщо після цього побачите біля назви ліків позначку «Нацперелік» – це означатиме, що вони закуповуються за ваші податки і ви маєте право отримати їх безкоштовно.

Щоб перевірити, чи наявний препарат саме у вашій лікарні, потрібно перейти в додатку за цим посиланням. Докладніше з Нацпереліком можна ознайомитися на сайті.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

В Україні запустили мобільний додаток із списком безкоштовних ліків