Третя неділя червня є професійним святом для медичних працівників. Дехто зі скептиків поцікавиться — що це за свято таке і ким його затверджено?
Насправді день медичного працівника відзначають достатньо давно — з 1980 року. Правда от міжнародним цей день не назвеш — у різних країнах день медика відзначається в різний час і по-різному. Наприклад, є «Всесвітній день охорони психічного здоров’я». Що ж, таке свято нікому не завадить. Як же відзначають День медичного працівника самі медики?
Дуже часто — якраз на своєму робочому місці, адже вихідні дні в медицині далеко не завжди збігаються з вихідними за календарем. Зазвичай медики вітають один одного, а так хочеться почути привітання від пацієнтів! Нам варто згадати про це 19 червня. Так, тортики можна приберегти для іншого випадку — медики їх не особливо шанують. Особливо медсестри. Хоча, у свято…
День медичного працівника — це свято не тільки лікарів, але і медсестер, фельдшерів, молодшого медичного персоналу. У деяких країнах Європи в це свято лікарі масово виїжджають на природу, на пікніки. Дуже принадна перспектива і для наших лікарів — в якості святкового транспорту підійде карета швидкої допомоги. Дуже непогано проїхати в такому кортежі по місту, особливо не в якості пацієнта, а як винуватця торжества.
Що ж побажати лікарям на їхнє професійне свято? Звичайно, здоров’я! Здоров’я їм і нам — їхнім пацієнтам. І нехай хоча б цей день пройде для вас спокійно. Зі святом Вас, Люди в білих халатах!
Людина в білому халаті,
Наче ангел на цій землі,
Чи в день, чи в ніч, в мороз завжди,
Він хворим йде допомогти.
І справді, справа не легка,
Берегти здоров’я нашого народу,
В цьому й таємниця медпрацівника,
Була і буде звіку-зроду.
Медика робота — життя рятувати,
Людей недужих лікувати,
Допомагати кожному серцю в грудях битись,
А також малечі на світ родитись.
Людина в білому — не Бог-людина,
Але для зміцнення украй потрібна,
Від неї завжди, як від Бога,
Усім потрібна допомога.
Ми повинні не тільки ліками,
А й добрим словом лікувати,
До цього ми покликані,
Щоб це здоров’я дарувати!
автор: Андрій Мандзій
Як багато є лікарів хороших,
Таких як ви – на Україні одиниці,
І з року в рік ви знову і знову
Людей рятуєте мов вправні чарівниці.
У День медика бажаю вам усього
Того, що ви бажаєте всім пацієнтам:
Здоров’я, щастя, а поганого – нічого,
Нехай у житті будуть кращі моменти!
Медпрацівників сердечно,
Вітаємо з вашим днем!
Нехай здоров’я буде вічним,
А решту – наживем!
Кажуть, кращий лікар – час.
Сперечатись ніколи.
Тож за кожного із нас!
Вuп’ємо – за лікаря!
Щоб ми всі усе могли
Та здоров’я ради,
Людям щоб допомогли
Подолати вади!
Нехай у День Лікаря біди підуть,
Залишаться в минулому проблеми,
Тривоги нехай вас ніколи не знайдуть,
Хай зважаться усі дилеми.
У професії сміливо крокуйте вперед,
В передчутті великих відкриттів!
Нехай вас по життю удача веде,
І безліч яскравих подій!
Ви життя рятуєте,
І зубки пломбуєте,
Лікуєте кожен день,
Каaшeль, нeжuть і мiгрeнь,
Допоможете на світ,
Малечі нaрoдитuся,
І сeрцю старенькому,
Рівно в грyдях бuтuся.
Дай вам Бог за це здоров’я,
Самим не хворіти,
У радості та добрі, сто років,
Ще людям служити.
За матеріалами веб-сайтів: kolobok.ua та willbeua
Культ людської дурості: 5 кроків до отупіння населення