22 грудня – день, коли змагаються світло з темрявою, а вaгiтні повинні дотримуватися суворих правил

У церкві 22 грудня вшановується пам’ять святої Анни, яка є матір’ю Богородиці. Анна разом зі своїм чоловіком Іоакимом досить довго не могли зaчати дитину. І коли вони вже й зовсім зневірилися, оскільки знаходилися в похилому віці, їм з’явився ангел, який сповістив, що зовсім скоро вони стануть батьками.

Вдячні Анна і Іоаким вирішили, що згодом віддадуть свою дочку в храм для служіння Богу. Після того, як ангел оголосив цю новину, у них народилася дочка, яку вони назвали Марією, пише «Zak.depo.ua

Кажуть, що саме на Анни, 22 грудня, стоїть найхолодніша груднева погода. Також на Анни доводиться найкоротший день у році.

22 грудня вважали своїм святом і бджолярі. Уранці вони приходили в бджоляник і читали спеціальні замовляння на здоров’я бджіл. Це допомагало отримати багато меду в наступному році. Без особливої потреби 22 грудня з дому не виходили, особливо ввечері, оскільки вірили, що саме зараз хижі звірі збираються в зграї, і це може становити небезпеку для людини.

Вважалося, що 22 грудня починається справжня сувора зима. У цей день вaгітні жінки повинні були дотримуватися суворого посту (в інші дні вони від посту звільняються), уникати будь-яких сварок і неприємностей, не попадатися на очі інвaлідам. Були й інші заборони: не можна розпалювати вогонь, в’язати, вишивати, щоб випадково не нашкодити майбутній дитині – вважалося, що розпалений в цей день вогонь може залишити червону мітку на тiльці дитини.

У народному епосі 22 грудня вважали часом, коли борються між собою сили світла і темряви. Предки зверталися до Сонця і славили його, щоб холодні дні скоріше закінчилися. Говорили, що зараз Сонце вмиpaє і знову відроджується.

Народні прикмети на 22 грудня

Гарна погода – 31 січня теж буде сонячно

Іній на деревах – буде похмуро під Новий рік

Якщо людина народилася 22 грудня, то в якості талісмана слід носити агат або малахіт

Вaгiтним жінкам заборонено 22 грудня розпалювати вогонь або виконувати будь-яку роботу – це може нашкодити майбутній дитині

Рясний іній на деревах – буде хороший урожай

Якщо сніг 22 грудня лежить впритул до огорожі, то буде погане літо. Просвіти обіцяють багатий урожай.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

22 грудня – день, коли змагаються світло з темрявою, а вaгiтні повинні дотримуватися суворих правил