«8 березня і 9 травня будуть робочими»: в Україні вирішили скоротити кількість вихідних днів

Інститут національної пам’яті виступив із пропозицією скоротити кількість святкових днів в Україні до десяти.

Відповідний законопроект подали на узгодження Міністерству культури, передає «Радіо Свобода«.

Як заявила представник Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкеніч, якщо цей проект закону буде прийнятий у такій редакції, то вже з 2018 року буде введено дев’ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочих дні — державні свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і день пам’яті та примирення — 8 травня.

Ще один вихідний — це Міжнародний день праці і ще чотири вихідних — це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

Також 25 грудня вже стало святковим неробочим днем, відповідні зміни будуть внесені в законопроект.

Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, але робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати.

«Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий», — сказала Байкеніч.

Крім того, законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних у залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

«Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. Україна погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики», — зазначила Байкеніч.

У рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам’яті хоче систематизувати категорії свят і поділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам’ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

Джерело.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

«8 березня і 9 травня будуть робочими»: в Україні вирішили скоротити кількість вихідних днів