Економісти пояснили, коли українці почнуть отримувати «докризові» зарплати

За найоптимістичнішими прогнозами експертів, рівень зарплат українців може зрівнятися з показниками 2013 року не раніше ніж через 3 роки

Для того, щоб вийти на докризовий рівень зарплат у валюті, вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, необхідне зростання ВВП в доларовому еквіваленті.

“У нас в 2013 в середньому ВВП в доларах становив 170 мільярдів, а зараз – 100 мільярдів”, – говорить експерт.

У МВФ впевнені, що цього року ВВП України зросте на 2%.

“Такими темпами, щоб повернутися на докризовий рівень, нам знадобляться десятки років. Ми повинні рости як мінімум на 5% ВВП на рік, а краще – як десять років зростав Китай – на 10% ВВП, тоді кожні п’ять років можна подвоювати свою економіку” , – упевнений Устенко.

При цьому, за підрахунками аналітика “Альпарі” Вадима Іосуба, реальна зарплата з урахуванням інфляції на сьогоднішній день менше на 14,7% від рівня 2013 року.

“Зростання реальної зарплати на таку величину – непросте завдання для економіки. Для цього потрібен порівняне зростання ВВП і продуктивності праці. За найоптимістичнішими підрахунками, такого зростання можна домогтися протягом трьох років, якщо кожен рік реальні зарплати будуть показувати зростання близько 5%”, – пояснює експерт.

Джерело: politeka.net

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Економісти пояснили, коли українці почнуть отримувати «докризові» зарплати