Як обрізати троянди восени

Восени всім видам троянд життєво необхідна обрізка.

Завдяки осінній обрізці імунітет троянд стане міцнішим, підвищиться зимостійкість. За рахунок проріджування пагони отримають більше світла, покращиться циркуляція повітря і знизиться ризик виникнення грибкових захворювань. Крім того, обрізані троянди набагато легше вкрити на зиму. Обрізку потребують і дорослі рослини, і молоді екземпляри, посаджені в поточному році.

Коли обрізати троянди восени

Основним в обрізуванні троянд восени це час. Обрізувати троянди до до нічних морозів не рекомендується. Надто рання обрізка троянд стимулює зростання нових молодих пагонів, що може послабити рослину взимку. Тому, обрізувати троянди потрібно тільки після остаточного похолодання, а це може бути як кінець жовтня, як і кін листопада, так, і початок грудня, все залежить від циклонів.

Як правильно обрізати троянди на зиму

Для проведення процедури озбройтеся гострим і чистим секатором, садовими пилами і ножицями. Отже, слід видалити:

– сухі і пошкоджені пагони;

– молоді невизрілі пагони;

– гілки, які загущают кущ;

– здеревілі пагони старші 3-х років;

– недорозвинені суцвіття і бутони;

– зрізи робіть на відстані приблизно 5-6 мм над брунькою.

Після процедури повинно залишитися близько 4-5 здорових і міцних пагонів.

Щоб не занести інфекцію, після процедури обробіть великі зрізи садовим варом або деревним вугіллям. Опале листя й інше рослинне рештки спаліть, щоб в саду не розмножувалися шкідники.

Як обрізати плетистую (в’юнку ) троянду на зиму

Восени плетисті троянди потребують мінімальної санітарної обрізки. Видаліть молоді пагони і листя, старі і хворі стебла – троянда буде почувати себе прекрасно. Після обрізки троянду рекомендується вкрити. А вже навесні ви зможете провести формуючу обрізку для створення розкішного куща.

Джерело: КвіткаІнфо

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Як обрізати троянди восени