Йому декілька тисяч років! Мовознавець про походження слова “весна”

В Україну прийшла весна. Нехай вона настала тільки за календарем, багатьом таки потепліло на душі. Цікаво, що означає слово “весна”?

“Цьому слову — декілька тисяч років, воно є у багатьох індоєвропейських мовах, — пояснює “Експресу” мовознавець Іван Ціхоцький. — А майже всі слов’яни вимовляють його приблизно так, як і ми. Багато хто асоціює слово “весна” із близькозвучним “веселий”. Історично обидва слова спільнокореневі, походять від давнього індоєвропейського слова “ves” із первинним значенням “живий, світлий”. Бо в уявленні  наших предків календарна весна асоціювалась зі світлом, з відродженням життя.

—  А звідки походить англійське слово spring і німецьке Frühling?

—  Англійське spring етимологічно споріднене зі словами “пряжа”, “прясти”. Воно утворене від давнього протогерманського слова на позначення руху, потоку води. Тобто у свідомості давнього англійця весна була мокрою і рухливою. Німецьке ж Frühling утворене складанням двох слів: früh (ранній) та jahr (рік).

Джерело: Еспрес

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Йому декілька тисяч років! Мовознавець про походження слова “весна”