Коли в Україні очікувати епідемії грипу та які нові штами вірусу атакуватимуть країну: дані вірусолога

В Україні початок сезону грипу очікується на кінець грудня 2017 року. Однак цього року до вже “знайомих” українцям штамів вірусу приєднається новий.

Про це розповіла завідувач “Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій” МОЗ Тетяна Дихановська в інтерв’ю ТСН.

Новий штам вірусу

У нас змінився штам, який прогнозовано циркулюватиме на території України. Це штам грипу типу А/Michigan/45/2015, подібний A(H1N1)pdm09. Він прийшов на зміну штаму “Каліфорнія”, який ми знаємо як свинячий грип, каліфорнійський грип, пандемічний грип. Він у своєму складі має штам “Мічіган”. Його було виявлено у північній півкулі 2015 року. Там він і циркулював у 2015-16 роках. Під час аналізу захворюваності ми не бачили там розвитку великих епідемій і тим паче пандемії. Тому ми не очікуємо високого рівня захворюваності зараз в Україні.

Але він є тим самим Н1N1, яким ми перехворіли. 56% українців мають імунітет до цього штаму.

Штами вірусу, які будуть в Україні

В Україні будуть поширені штами A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. “Брісбен” і “Гонконг” у нас вже були. Залишається нам невідомий штам “Мічіган”. Але він має майже ті ж самі характеристики, що і каліфорнійський штам. Тому ми не очікуємо великого підйому захворюваності.

Коли очікувати початок епідемії

Останні два роки сезон грипу у нас зміщувався на два тижні вперед. Зазвичай пік захворюваності приходиться на кінець січня-початок лютого. Проте позаминулого сезону це був кінець грудня. Минулого сезону це був вже початок грудня. Тобто певні обставини на земній кулі сприяють тому, що два роки поспіль сезон грипу починався раніше на два тижні. Чому так відбувається – відповіді ми поки не маємо. Зараз Європейське бюро ВООЗ намагається з’ясувати, чому це сталося.

Але зараз нам до грипу ще дуже далеко. Ще три місяці ми не побачимо в аналізах грипу типу А. І той підйом захворюваності, який ми зараз спостерігаємо, відбувається за рахунок групи респіраторних інфекцій. Діти пішли до школи, почали обмінюватися вірусами, які накопичили протягом літа (вони десь побували, у бабусі, за кордоном), і ми побачили зростання захворюваності у 2-3 рази за перший тиждень початку навчального року.

Грип ми очікуємо не раніше грудня.

Як вберегтися від грипу

Специфічний метод профілактики був і лишається один – вакцинація. Потім, коли починається епідемічний період, це стає захистом людини. Якщо людина не вакцинувалася, то на перший план виходить індивідуальний захист. Це миття рук, уникання тісних колективів. Тому ми просимо місцеві органи влади під час зростання рівня захворюваності своєчасно оголошувати карантини. Хворому треба одягати маску.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Коли в Україні очікувати епідемії грипу та які нові штами вірусу атакуватимуть країну: дані вірусолога