Не тільки Польща: У Чехії заявляють, що без українських заробітчан вже не можуть

Найбільшим попитом на чеському ринку праці користуються швачки, слюсарі, кухарі, та водії автобусів. Чеський бізнес на даний момент найбільше потребує представників робітничих професій, таких як столяри, теслі, штукатурники, монтажники, муляри і малярі. У Чехії протягом першого півріччя 2017 року українцям було видано понад 4000 дозволів на роботу, тоді як за весь минулий рік – лише 2300.

Про це повідомляє Радіо Прага, передають Патріоти України.

У повідомленні наголошується, що рік тому за розпорядженням уряду “у випробувальному режимі” почалася реалізація спеціальної програми по залученню до Чеської Республіки кваліфікованих кадрів з України. Потік заяв на отримання так званих “робочих карт”, згідно з даними МЗС Чехії, стає дедалі більшим.

Найбільшим попитом на чеському ринку праці користуються швачки, слюсарі, кухарі, а також водії автобусів. Міністерству закордонних справ вже кілька разів довелося збільшувати квоти на видачу “робочих карт”. Згідно з планом, квота на 2017 рік становить 10 200 заяв на отримання “робочих карт”.

“Кількість прийнятих нами заявок постійно зростає. За два останні роки в чеських представництвах в Києві і Львові потік заяв збільшився приблизно в 10 разів”, – зазначає співробітник прес-відділення МЗС Чехії Ірена Валентова.

Однак, незважаючи на згадане зростання, чеські фірми все одно не перестають стверджувати, що в Чехію з України приїжджає дуже мало робітників.

За словами Карела Гавлічека, голови Асоціації малих, середніх фірм та індивідуальних підприємців, “ситуація така, що українські робітники дуже швидко розходяться по фірмах і їх зайнятість забезпечується відразу на кілька місяців вперед”.

“Результат – утворення черг. Нестача співробітників, кваліфікованих і менш кваліфікованих, сьогодні є головною обставиною, що загальмовує розвиток фірм”, – констатував Гавлічек.

Ян Візнер, глава Конфедерації спілок роботодавців і підприємців, заявляє, що Чехія без українських робочих рук сьогодні не може обійтися: “У нас в країні вільних людей вже взагалі немає. За рахунок залучення українців ми отримуємо необхідні кадри для виконання вже укладених контрактів і запланованих на майбутнє замовлень. І так у підприємств з цим повно турбот, бо вони повинні забезпечити виконання всіх умов, передбачених програмою “Режим Україна”. Йдеться про житло для працівників, про фінансові засоби на виплату зарплат і так далі – про все, що необхідно виконати”.

“Радіо Прага” зазначає, що за рік з моменту запуску пілотного проекту уряду Чехії з працевлаштування українських фахівців Економічна палата ЧР задовольнила понад тисячу заяв щодо залучення 6404 громадян України. Більше третини кандидатів вже працевлаштована в чеських фірмах.

Проте, проблема дефіциту робочої сили, який оцінюється в 180 тис. осіб, даний проект вирішити не дозволяє. У зв’язку з цим палата пропонує розширити пілотний проект і на інші країни, зокрема, Сербію.

Чеський бізнес на даний момент найбільше потребує представників робітничих професій, таких як столяри, теслі, штукатурники, монтажники, муляри і малярі, – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Не тільки Польща: У Чехії заявляють, що без українських заробітчан вже не можуть