Німеччина зняла заборону на доступ «Газпрому» до газопроводу в обхід України

Суд Німеччини не знайшов причин для збереження обмежень російському монополісту «Газпрому» для газопроводу Opal. Зокрема, суд Дюссельдорфа постановив, що причин для обмеження доступу «Газпрому» до німецького газопроводу Opal немає, відкинувши позов польських компаній, інформує zaxid.net з посиланням на Reuters.

Таким чином, рішення Єврокомісії про зняття заборони на доступ «Газпрому» до потужностей Opal знову вступило в силу і буде діяти до більш докладного рішення.

Суд також повідомив, що позивачам не вдалося довести незворотної шкоди, яка нібито виникала від доступу «Газпрому» до потужностей Opal.

Зазначимо, що газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з’єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

В жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання «Газпромом» потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини і Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 млрд кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Згодом суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

В свою чергу, польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Німеччина зняла заборону на доступ «Газпрому» до газопроводу в обхід України