«Перед тобою два вибори – добро і зло, життя і смерть, вибирай життя», – Блаженніший Святослав

«Свобода – це не здатність вибирати між добром і злом. Справді вільними ми можемо стати тільки після вибору добра», – таку правду, згідно з духовним баченням східного богослов’я, висловив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у своєму інтерв’ю для італійського тижневика «Il Foglio».

У дні між двома турами голосування під час виборів Президента України нам дуже важливо відрізнити правду від фейку, віртуальне від того, що є реальне, фальшиве від того, що є істинне.

Предстоятель УГКЦ пропонує згадати старозавітню подію, коли вибраний народ завершує свою подорож пустелею і повинен перетнути Йордан.

«Боговибраний народ відновив свій союз із Господом і Бог промовляє до Ізраїля: Я кладу перед тобою два вибори – добро і зло, життя і смерть, вибирай життя», – цитує біблійні слова Блаженніший Святослав.

«Свобода є наслідком вибору добра і це є дорогою до повноти життя. Якщо людина вибирає життя, яке проявляється в істині Божого Слова, то стає вільною.

А вибравши зло, вибирає смерть, стаючи рабом зла. Таким чином втрачається можливість вибору. Сподіваюся, що всі ми у своєму житті виберемо те, що є добрим та істинним, тому що тільки тоді зможемо стати справді вільними», – наголосив Глава УГКЦ.

В інтерв’ю Блаженніший Святослав також пояснив різницю між правдою і істиною.

«Сучасній людині дуже важливо зрозуміти, що таке істина! В українській мові ми маємо два слова на позначення цього поняття: «правда» та «істина». Слово «Істина» (з великої літери) означає вищу правду, об’єктивну, інтегральну. Цією Істиною є Христос, Його Особа. Той, хто відкриває для себе Істину, стає вільним. Тому Господь каже: пізнайте Істину, і вона зробить вас вільними», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Він зазначив, що є й інше слово – «правда», яке може означати суб’єктивну істину, – істину особисту, створену кожною людиною згідно із власним способом мислення, світобачення, пізнання реальності й стосунків зі світом.

«Відповідно до цієї «часткової» правди, те, що є істинним для однієї людини, не є таким для іншої. Щоб вийти з цього індивідуалізму і усвідомити, що є істинним, а що хибним, люди повинні відкритися до іншої людини, особливо до Особи Іншого з великої літери, повинні жити зустріччю з Ним. Так ми можемо досвідчити Істину, тому що Істина – це Особа, яку ми зустріли і з якою переживаємо досвід відносин», – сказав Блаженніший Святослав.

Джерело 

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

«Перед тобою два вибори – добро і зло, життя і смерть, вибирай життя», – Блаженніший Святослав