Порошенко повернув собі звання мільярдера

Донецький бізнесмен Рінат Ахметовзнову очолив список найбагатших українців, а президент Петро Порошенкоповернув собі звання мільярдера.

Про це йдеться у рейтингу “ТОП-100 найбагатших українців”, складеному журналом “Новое время” та інвестиційною компанією Dragon Capital, пише УНІАН.

Практично ніхто з великих капіталістів ще не повернувся до докризового рівня оцінки власних активів. Тим не менш, цього року Порошенко повернув собі звання мільярдера – вперше за чотири останні роки. Відзначається, що в першій десятці найбагатших просіли лише Ігор Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов. Це через націоналізацію у грудні 2016-го “Приватбанку”, що їм належав.

На першому місці, як і минулого року, опинився олігарх Рінат Ахметов. Його статки оцінюються в $6,9 млрд, що на 69% більше в порівнянні з минулим роком. Друге місце зайняв олігарх Віктор Пінчук ($1,4 млрд, +13%). Замикає першу трійку Костянтин Жеваго ($1,4 млрд, +209%).

В абсолютному значенні більше всіх примножив статки лідер рейтингу Ахметов – він став багатшим на $2,8 млрд, що дорівнює сукупним статкам Пінчука і Жеваго.

На четвертому місці рейтингу – нардеп Вадим Новинський ($1,2 млрд, +113%). А п’яту сходинку зайняв Петро Порошенко ($1 млрд, +7%).

Шосту сходинку рейтингу посів Ігор Коломойський ($1,0 млрд, -11%), а на сьомому місці – Геннадій Боголюбов ($763 млн, -9%).

Лідером за втратами в 2017-му став Коломойський, який втратив за рік $129 млн і ледь не залишив лігу українських доларових мільярдерів.

Падіння могло виявитися і більшим, проте зростання цін на руду й метали стало драйвером зростання капіталізації феросплавних заводів і Криворізького залізорудного комбінату.

Замикають першу десятку рейтингу олігархи Дмитро Фірташ ($746 млн, +14%), Юрій Косюк ($693 млн., +10%), Олександр і Галина Гереги ($688 млн, +5%).

Сумарні статки всіх учасників рейтингу – $26,7 млрд, що на 33% більше, ніж в 2016 році.

“Такий результат говорить про те, що національна економіка все ще сконцентрована в руках невеликої групи осіб”, – йдеться в матеріалі журналу.

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Порошенко повернув собі звання мільярдера