Рибчинський: Нас тихо обманули, а ми тихо відновимо ядерний арсенал. На ядерну державу не нападають

В Україні залишився потенціал для відновлення ядерного арсеналу – є реактори, водночас не всі вчені виїхали за кордон, заявив в інтерв’ю головному редакторові видання “ГОРДОН” Олесі Бацман український поет, драматург, народний артист України Юрій Рибчинський.

На ядерну державу не нападають, заявив в авторській програмі головного редактора інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман на телеканалі “112 Україна” український поет, драматург, народний артист України Юрій Рибчинський.

“У нас є моральне право [відновити ядерний арсенал]… Ми ошукані гарантами, причому такими, як Сполучені Штати, Великобританія… Із боку Росії – це зрозуміло. Я чекав, що це рано чи пізно станеться… По-друге, у нас залишився потенціал: є реактори, є вчені, які ще не всі виїхали за кордон”, – сказав Рибчинський.

За його словами, “Ізраїлю, наприклад, у списках ядерних держав немає, а ядерна зброя є”.

“І про це знають усі арабські країни, які межують з Ізраїлем… Є речі, які треба робити тихо. Нас тихо обманули – ми тихо [відновимо ядерний арсенал]. Але на державу, що має ядерну зброю, не нападають”, – додав Рибчинський.

Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти – Великобританія, Росія і США – зобов’язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Окрім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. Натомість Україна відмовилася від свого ядерного статусу. Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем’єр Великобританії Джон Мейджор.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Рибчинський: Нас тихо обманули, а ми тихо відновимо ядерний арсенал. На ядерну державу не нападають