Сьогодні Сталін влаштував найбільшу в історії розправу над українцями (фото)

Цей день в історії України є одним з найтрагічніших

18 серпня 1941 року близько 20:00 співробітники НКВС підірвали греблю Дніпрогес у Запоріжжі. Про це в Facebook нагадує Інститут національної пам’яті.

Внаслідок руйнації частини греблі довжиною 165 метрів 20-метрова водяна хвиля змила прибережну міську смугу, плавні Хортиці і дійшла до міст Марганця та Нікополя, розташованих майже за 80 кілометрів вниз за течією Дніпра.

Злочинний наказ віддав особисто Сталін, а вибухівку доставили літаками з Москви. Місцеве населення ніхто не попереджав про майбутній вибух, тому такі дії обернулися справжньою катастрофою.

Кількість жертв трагедії складає за приблиними підрахунками 100 тис.: 80 тис. жителів Запоріжжя та його околиць, біженців із сусідніх регіонів та близько 20 тис. радянських солдатів, які не встигли покинути місто.

Акція пояснювалась наступом військ Третього Рейху. Хоча основні сили нацистів підійшли сюди лише на початку жовтня. Радянська влада, аби приховати свій черговий злочин, сформувала міф про те, що Дніпрогес зруйнували нацисти.

5 серпня в Україні проходили заходи з нагоди Дня пам’яті жертв“Великого терору”, 80-й річниці з дня початку трагічних подій.

Джерело: Politeka

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Сьогодні Сталін влаштував найбільшу в історії розправу над українцями (фото)