Сьогодні вшановують пам’ять Параскеви П’ятниці: що не можна робити у свято

Здавна Параскева П’ятниця вважалася покровителькою жінок.

День великомучениці Параскеви святкують 10 листопада. За церковним переказом, батьки святої довго не мали дітей. Щоп’ятниці молилися, постували і народилася в них донька. Назвали її Параскевою, у перекладі з грецької – п’ятниця, пише Gazeta.ua.

Параскева вона освячує людей на добрі діла й карає тих, хто вчинив провину, хто не відзначав протягом року 12 п’ятниць, а особливо жінок. Свята мучениця вважається цілителькою від важких душевних і тілесних хвороб, покровителькою сім’ї та шлюбу.

Колись хлопці постилися цього дня, аби вимолити собі гарну і працьовиту жінку, а дівчата – щоби вдало вийти заміж. Аби чоловік не попався п’яничка, носили в церкву льон чи матерію, дарували рушник на ікону.

Свята Параскева забороняє цього дня жінкам тяжко працювати, ткати і прати білизну, а вагітним ще й шити.

Кажуть, що дівчатам голову мити і чесатися не можна в п’ятницю, не можна співати і сміятися. У п’ятницю також утримувалися від подружніх обов’язків, щоб діти не народилися каліками.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Сьогодні вшановують пам’ять Параскеви П’ятниці: що не можна робити у свято