У Канаді випустили золоту монету у формі української писанки

Королівський канадський монетний двір повідомив про випуск монети в формі української писанки. Це п’ята писанка в канадській колекції, але вперше вона повністю виконана з золота.

Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору, пише Типовий Франківськ.

Автор дизайну монети – канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

На реверсі монети зображено дерев’яний український храм. На лицьовій стороні зображена її Величність Королева Єлизавета II Сузанна Блант. Монета виготовлена з 58,5 грамів чистого золота і має номінал в 250 канадських доларів, однак її викупна ціна – 5000 доларів.

Золота українська писанка має істотно менший тираж, ніж її срібні попередники. Повідомляється про випуск всього 250 золотих писанок.

Додамо, що писанка у формі 2019 року – це перша золота монета такого роду. Вона відрізняється нашою найскладнішою і складнішою конструкцією, з дуже дрібно вигравірованими деталями, які доповнюють потужне благословення, надане всім канадцям, і особливо його одержувачу.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

У Канаді випустили золоту монету у формі української писанки