У Києві готуються до заборони поліетилених пакетів у магазинах: чим замінити отруйну упаковку

У столичних магазинах можуть заборонити поліетиленові пакети. Ініціатором боротьби з пластиком стала Київрада.

160 000 пластикових пакетів використовуються в світі щосекунди. Період розпаду одного пакетика триває до 1000 років. У світі існують цілі острови під завалами таких відходів. Острів із пластику дрейфує у південній півкулі і труїть на своєму шляху морських мешканців, йдеться у сюжеті “Сніданку з 1+1“.

Відомо, що у світі виробляється 5 трильйонів пакетів щороку. У Тихому океані виявили гігантське звалище пластикових відходів. За розмірами острів зі сміття настільки великий, що на його території можна було б розмістити чотири України.

Наразі в супермаркетах існує проблема з упаковкою. М’ясо, наприклад, неможливо тримати в паперовому пакеті. З овочами буде простіше.

Вихід із такої ситуації знайшла киянка Тетяна. Вона має спеціальні контейнери для продуктів, які купує на ринку. Органічні відходи вона використовує на городі. Той, хто надумав жити без поліетилену, має звикнути до постійного гуркотіння скляних банок у торбинці. До прикладу, м’ясо можна поставити у скляні банки. З зеленню на ринку на відміну від супермаркету проблем немає. Вся вона продається без целофану.

Життя, не обгорнуте у целофан, має свої плюси і мінуси. Серед мінусів: не можна купити їжу будь-де і будь-коли, а тару потрібно носити з собою. Скло і метал дуже гуркотить.

Плюси – порятунок природи, а значить і нас самих. Пластикові пакети – причина загибелі морських тварин. Вони плутають поліетилен із їжею. На звалищі з пластику може вирости лише отруйна рослина, адже мікрочастинки поліетилену забруднюють ґрунт.

Нагадаємо, раніше на сайті електронних петицій було зареєстровано ініціативу щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів. Але це питання повинне вирішуватися на державному рівні.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

У Києві готуються до заборони поліетилених пакетів у магазинах: чим замінити отруйну упаковку