Україна готується припинити залізничне сполучення з РФ

Україна збирається припинити залізничне сполучення із Росією. Нині в уряді розглядають цей варіант.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян у “Сніданку з 1+1“.

“Ми розглядаємо зараз варіант закриття залізничного сполучення з Москвою”, – сказав він.

Нагадаємо, влітку 2017 року російське видання “КоммерсантЪ” з посиланням на свої джерела в уряді України повідомило, що з 1 липня Україна нібито готується припинити залізничне пасажирське сполучення з Росією. Натомість тоді ПАТ “Укрзалізниця” спростувало цю інформацію. Повідомлення про припинення пасажирських перевезень з РФ від 1 липня залізничники назвали таким, що “не відповідає дійсності”.

Нагадаємо, російська залізниця (РЖД) з 11 грудня 2017 року повністю перевела пасажирські потяги далекого прямування на новий залізничний обхід України.

Минулого року Володимир Омелян повідомив, що Укрзалізниця розглядає питання припинення залізничного сполучення з Росією, що не призведе до жодних збитків.

“Питання про залізничне сполучення з РФ у першу чергу розглядається зараз Укрзалізницею. Думаю, про остаточне рішення ми зможемо повідомити в 2018 році. Є дві складові – вантажна й пасажирська. Щодо пасажирської – у нас є єдиний російський потяг, що курсує в напрямку Кишинів-Москва і кілька українських, які прямують на Москву. Після аналізу, проведеного Укрзалізницею, ми будемо готові прийняти урядове рішення відповідного характеру”, – сказав Омелян.

За словами міністра, Україна не зазнає збитків від припинення курсування російських поїздів через свою територію.

“Про прямі збитки для Укрзалізниці, вони в розмірі однієї гривні на рік. Може хтось не знає, щодо цієї ділянки, якою йшли транзитні поїзди, вантажні, пасажирські на південь РФ свого часу Укрзалізниця уклала угоду з РЖД про фактично безкоштовне транзитне проходження”, – додав він.

Крім того, в серпні 2017 року повідомлялося, що потяг Львів – Москва є лідером із перевезення пасажирів до Росії.

Також зазначимо, що Україна після початку російської агресії припинила з нею авіаційне сполучення, а на російські авіакомпанії наклала санкції.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Україна готується припинити залізничне сполучення з РФ