В Україні хочуть ліквідувати третю групу ФОПів, а решту обмежити у можливостях

Депутати від “БПП” вважають, що спрощенці винні у зростанні тіньової економіки.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №8089, яким пропонується ліквідувати третю групу єдиного податку і обмежити у можливостях першу і другу групи.

Про це повідомляє видання Закон і Бізнес, пише ТСН.

Авторами законопроекту є члени фракції “Блок Петра Порошенка” Андрій Шинькович та Геннадій Чекіта. Вони зазначають, що експерти Ради Європи основними ризиками для економіки України називають корупцію та незаконну економічну діяльність, включаючи фіктивне підприємництво, ухиляння від сплати податків та шахрайство. На думку депутатів, побороти або хоча б зменшити вплив цих загроз можна за рахунок зменшення ставки податку на додану вартість та реформування спрощеної системи оподаткування.

Законопроект пропонує знизити основну ставку ПДВ з 20% до 16%. Водночас пропонується обмежити види діяльності, які даватимуть право перебувати на другій групі платників єдиного податку.

Шинькович та Чекіта пропонують залишити другу групу спрощеного оподаткування для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють  виробництво товарів, роздрібний продаж на ринках, у сфері ресторанного господарства в об’єкті площею до 20 квадратних метрів чи з використанням засобу пересувної торгівлі. Також спрощенцями залишаться ФОПи, які виконують роботи, надають послуги (у тому числі побутові), або реалізують товар дистанційним способом.

Граничний обсяг доходу в 1,5 млн грн на рік залишається незмінним, але бізнесменів хочуть зобов’язати встановити реєстратори розрахункових операцій.

Законопроект пропонує установити низку заборон для першої та другої груп єдиного податку на певні види діяльності, як-от продаж на двох об’єктах у ресторанах чи роздрібна реалізація з трьох торговельних місць на ринках. На думку авторів проекту, це вже “має ознаки мережевого бізнесу”.

Популярну серед фрілансерів та IT-підприємців третю групу оподаткування депутати взагалі хочуть ліквідувати. На їхню думку, цю групу часто використовують для оптимізації зарплат: мова йде про випадки, коли фактичні наймані працівники підписують договір із роботодавцем як ФОПи, що дозволяє зекономити на податках із зарплати.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

В Україні хочуть ліквідувати третю групу ФОПів, а решту обмежити у можливостях