В Україні оголосили “будівельну амністію”: тепер самобуд можна узаконити

Маєте старенький будинок, який перебудували, чи бабуся проживає у селі, але її помешкання було поза законом? Тепер можна все виправити. В Україні оголосили про “будівельну амністію”. Це шанс зараз отримати всі необхідні документи для узаконення свого житла, хто одразу не оформив дозвільні документи на будівництво, пише PressCentr.

Згідно закону про будівельну “амністію” узаконити можна індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. Також амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, побудовані до 12 березня 2011 року. Однак скористатися “будівельною амністією” зможуть лише ті, хто збудував будинок не порушивши при цьому будівельних норм.

Земельна ділянка є обов’язковою. Її відсутність під будівлею перекреслює відразу введення чи реєстрацію цієї будівлі. Тобто якщо немає кадастрового номеру узаконення цього об’єкту не може бути, – розповідає Ігор Мічуда, начальник ДАБІ у Рівненській області

Для того, хто діяв згідно будівельних норм аби узаконити будівлю, потрібно зробити декілька кроків. По перше потрібне технічне обстеження і друге, прийняти в експлуатацію об’єкти. Документи, які потрібно пред’явити наступні:

заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують теж);

один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

звіт про проведення технічного обстеження, а також завірені в установленому порядку копії документа, що дає право власності або користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщений об’єкт, та технічний паспорт з відміткою про можливість розміщення і надійної та безпечної експлуатації об’єкта.

“Але це має робити не хтось, як люди у нас звикли казати: у мене є ділянка прийдіть і все зробіть. Людина сама шукає експертну організацію, яка приходить робить виміри і видає технічний паспорт будівництва і саме головне не є узаконення будь-чого і будь-як, а тільки того, що згідно законодавства і згідно архітектурно-будівельних норм лягає саме на цю ділянку. Якщо Ви комусь перейшли за межу і не має відступів нічого не буде”, – розповідає Ігор Мічуда, начальник ДАБІ у Рівненській області

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок. Цікаво, скільки громадян скористаються таким шансом узаконити самобуди.

Якщо не узаконити самовільну забудову? Тоді доведеться викласти 67 тисяч гривень! Такий штраф ввели з 1 січня 2018 року. Якщо не заплатити – будинок можуть знести, а витрати за знесення стягнути з власника.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

В Україні оголосили “будівельну амністію”: тепер самобуд можна узаконити