В Україні змінилися правила виклику лікаря додому

В Україні з 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я №157 від 26.01.2018, який скасовує низку форм первинної облікової документації, зокрема талони на прийом до лікаря і медичні карти студентів і дітей для прийому в дитсадки. Про це повідомляється на сайті МОЗ.

Раніше всі звернення пацієнтів до своїх медичних установ реєструвалися в книзі запису викликів лікарів додому (№ 031/у) працівниками реєстратури. Після цього лікар отримував цей журнал і повинен був відзвітувати, що він зробив всі візити за вказаними викликами. Пацієнт і лікар спілкувалися через реєстратуру (не завжди привітну) і стрічку в журналі. Пацієнт не мав доступу до лікаря, а лікар до пацієнта – якщо проблема не потребує візиту, домовитися про це лікар і пацієнт не могли.

З 13 березня скасували Книги запису викликів лікарів додому (№ 031). Тепер лікар не буде зобов’язаний звітувати про відвідування усіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру. Пацієнт і лікар зможуть зв’язатися один з одним по телефону.

Час лікаря є цінним і обмеженим громадським ресурсом. Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар йде до нього додому, він не допомагає мінімум трьом іншим пацієнтам. Пацієнт і лікар разом прийматимуть рішення про необхідність візиту додому.

Як показує досвід європейських країн, можливість спілкуватися зі своїм медичним працівником телефоном – одна з послуг, яка найбільше цінується пацієнтами. Всі звітності стосовно прийомів, проведені лікарем зводяться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей і кількість відвідувань дорослих і дітей вдома.

Як раніше повідомлялося, в Україні скасували талони на прийом до лікаря і медкарти студентів.

Джерело

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

В Україні змінилися правила виклику лікаря додому