Зарплати вчителів. Куди поділися обіцяні 25% і скільки насправді заробляють педагоги

Пам’ятаєте, як урядовці обіцяли, що з нового року зарплати наших педагогів зростуть на чверть? “За попередніми підрахунками Міністерства освіти, очікувана середня зарплата шкільного вчителя у січні має становити 7 тисяч 600 гривень” — запевняла міністерка Лілія Гриневич, пише газета “Експрес“.

Зарплата педагогів мала би зрости за рахунок збiльшення окладів бюджетників на 10,1%, додаткового збільшення посадових окладів учителів ще на 10% та підняття мінімального порогу надбавки за престижність на 5%, а максимального — до 30%.

На початку лютого міністр відрапортувала: “Після підвищення зарплати кожен вчитель у школі отримує від шести до восьми тисяч гривень”. Педагоги розгублені, бо не знають, звідки Лілія Гриневич взяла такі суми.

“Учитель вищої категорії в Україні має 14 тарифний розряд, І категорії — 13, другої — 12, а спеціаліст після університету — 11, — каже педагогиня Марина Шеверя. — Тобто посадовий оклад учителя вищої категорії після підвищення — це 4264 гривні, а спеціаліста — 3471, що менше за мінімалку.

Наведу приклад колеги, який 25 років викладає історію та має вищу категорію. Із січня оклад підвищили на 10%, тож тепер він становить 4690 грн (на ставку 18 уроків). Плюс доплата за престижність — 20% (938 грн), надбавка за стаж 30% (1407 грн). За перевірку зошитів історики не мають доплат, кабінета нема, класного керівництва також (а за це набігло би ще тисячу гривень). Отже, в сумі вийшло 7035 гривень. Заберемо податок — і на руки колега отримає близько 5600 гривень. Хіба це багато?”

“Я — вчитель І категорії з вищою освітою, але моя праця, як і праця моїх колег, оцінюється за 13 розрядом тарифної сітки (оклад 4000), — додає вчителька Галина Підручна. — А вчитель ІІ категорії з вищою освітою має оклад такий самий, як і технічний персонал (12 розряд — 3735). За три роки у нашій школі змінилося чотири вчителі інформатики, тому що педагоги відразу після закінчення інституту мають оклад за тарифною сіткою менший, ніж мінімальна заробітна плата. Виживай як хочеш”.

Учителі кажуть, що однією рукою влада дає, а іншою — забирає. Педагоги із Чернігова скаржаться, що надбавку за престижність праці їм зрізали вiд 20% (як у грудні) до 5%. Мовляв, у постанові КМУ №373 вказано, що вона може варіюватися від 5 до 30%, але який відсоток встановлювати — вирішує керівництво школи. Звісно, не без рекомендацій згори.

Наприкінці січня директорам чернігівських шкіл надали форму наказу, згідно з яким надбавка виплачуватиметься на рівні 5% і педколектив повинен підписатися під цим рішенням. Мовляв, державної субвенції на більші надбавки не вистачає.

Схожа ситуація і в Миколаєві, де педагогам запропонували написати у січні заяву на одноденну відпустку за свій рахунок. Бо виділених на регіон грошей не вистачило на “підвищену” зарплату…

Леся ЯСИНЧУК

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Зарплати вчителів. Куди поділися обіцяні 25% і скільки насправді заробляють педагоги