Білити чи не білити? Фахівці спростували міфи про популярну радянську традицію

Щороку навесні екологи і комунальники сперечаються про те, варто чи не варто білити дерева і бордюри. Одні кажуть, що так місто виглядає охайніше, інші впевнені — вапно завдає неабиякої шкоди довкіллю, пише Експрес-онлайн.

Хоч офіційно білити бордюри і дерева в українських містах заборонено, комунальників це не зупиняє. А звідки взагалі взялася ця традиція?

“Вона бере початок ще з часів Радянського Союзу, вперше вапно для побілки доріг почали використовувати під час Другої світової війни, — каже Владислав Іванов, начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. — Тоді дороги маркували вапном, щоб автомобілі могли рухатися вночі без включеного освітлення. Таким чином транспорт захищали від ворожої авіації. Потім побілку активно використовували у радянській армії”.

А ще пізніше традиція білити усе довкола перекочувала на вулиці міст і в українські села. Білі дерева, бордюри і стовпи створювали відчуття “затишку” напередодні травневих свят.

А ще вони чудово приховують усі недоліки!

Ще один аргумент, який часто називають захисники побілки —  вапно захищає дерева від шкідників. Якби це було правдою, то цей метод використовували б у багатьох країнах світу. Натомість ніде у Європі, крім пострадянських країн, не білять дерева. У разі необхідності зелені насадження обробляють спеціальним розчином від паразитів.

“Вапно пошкоджує кору дерева, спричиняє різні захворювання, а також може призвести до його загибелі, — каже Галина Мельник, фахівчиня  КО “Київзеленбуд”. — Тому ми радимо взагалі його не використовувати. А якщо вже комусь дуже хочеться побілити дерева у дворі, то краще брати не вапно, а водоемульсійну фарбу або крейду (розведену у воді). Ефект такий самий, а шкоди для довкілля менше”.

Хоч за побілку бордюрів і дерев в Україні нікого не карають, робити це не можна.

“Ще у 2006 році вийшов Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлового-комунального господарства під №105, який затвердив “Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, — каже Владислав Іванов. — У цьому наказі чітко прописано, що білити дерева і малі архітектурні форми заборонено. Вапно не тільки шкодить рослинам, під час дощу побілка змивається, потрапляє на тротуари, проїжджу частину і псує естетику міста”.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Білити чи не білити? Фахівці спростували міфи про популярну радянську традицію