Відповідь психотерапевта на фразу: «А раніше баби в полі народжували і нічого! І раку ніякого не було! »

Відповідь психотерапевта на фразу: «А раніше баби в полі народжували і нічого! І раку ніякого не було! »

Так, раніше не було раку. Тому що його не діагностували. Людина вмирала і все.

Не було проблем з алергією на щеплення. Діти вмирали від дифтерії пачками і все.

Не було проблем з контрацепцією. Люди просто народжували і виносили дітей на мороз і морили голодом.

Після відкриття Америки половина Європи вимерла від сифілісу – а половина індіанців – від грипу. В Англії за часів Генріха, того самого, що з Ганною Болейн, простий грип викосив половину Лондона.

Не було проблем з сильними жінками. У жінок просто не було паспортів, прав, можливостей, їх били і гвалтували – і це не вважалося проблемою або злочином. І ніякої проблеми з оргазмом не було – не було оргазмів.

І з позаматковими вагітностями і післяпологовою депресією проблем не було. Позаматкова вагітність (або завмерла) була тільки одна. Жінка вмирала – і все. І депресії у жінок не було. Була важка робота. Ті, хто не вмирав від пологів, в сорок найчастіше були з опущеними матками – від постійної важкої роботи. Бандажів теж не було.

Моя прабаба і перша дружина мого діда померли під час пологів, половина братів і сестер мого батька померли від інфекцій, які зараз здаються казковими страшилками.

І це не глухе середньовіччя, а двадцяте століття. Ну і взагалі, кому хочеться гострих відчуттів – можна взяти в бібліотеці жіночу енциклопедію вісімдесятих і почитати про жіночу гігієну.

Будете шоковані. Ви просто не знаєте, в якій доброті живете. Як прекрасно мати завжди гарячу воду і в будь-який момент заявитися до професійного гінеколога в чистий кабінет, коли вам потрібно буде.

Та що там – сто років тому мої легкі пологи вбили б або мене, або дочку. Просто тому, що легкими вони були завдяки медицині.

Коли мене запитують, в якому часі я хотіла б жити, – зараз. Я не знаю, що буде в майбутньому, але зараз у мене є джинси, кросівки, дезодорант, моя особиста нерухомість, закордонний паспорт, контактні лінзи, засоби гігієни і контрацепції, можливість працювати і вчитися в будь-якій країні. Я можу розлучитися просто тому, що не хочу жити з цією людиною. Я можу водити машину. Я можу купити травмат або шокер, а також навчитися битися, щоб захищати себе і своїх близьких, і так, є шанс, що за перевищення самооборони мене посадять. Проте не закидають камінням і не скинуть зі скелі як зганьблену.

У цьому суспільстві ще купа проблем, але в порівнянні з тим, що було, – це офігенно.
І бажаючі відмотати назад просто не розуміють, куди вони потраплять.
Я розумію. І я знаю, яка титанічна робота була пророблена, щоб зробити хоча б те, що є зараз.
І я щаслива жити в тут і зараз.

Джерело

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Відповідь психотерапевта на фразу: «А раніше баби в полі народжували і нічого! І раку ніякого не було! »