Чемпіон світу проти Путіна: як українець відстояв право носити вишиванку

Колишній чемпіон світу з шашок Юрій Анікєєв довів, що його 3-річна дискваліфікація за політичними мотивами була незаконною

Про це пише Depo.Сектор.

“Російський слід” організації. IDF базується на Росії, в Санкт-Петербурзі, з дев’яти членів її правління семеро – росіяни. Федерація була створена в 2012 році, відокремившись від ФМЖД – Всесвітньої федерації шашок, офіс якої знаходиться в Нідерландах.

Президент Міжнародної федерації шашок – росіянин Володимир Лангін з Пітера. Росія має кворум у цій федерації і може протягнути будь-яке рішення, в тому числі, політичне.

Причини дискваліфікації. Юрій Анікєєв, який народився і виріс в Харкові, веде відразу кілька акаунтів в соціальних мережах. Він дійсно робив репости записів про анексію Криму і конфлікти на сході України, а також наводив докази російської агресії і закликав її зупинити.

Після відсторонення від чемпіонату Європи в Грузії Анікєєв розмістив пост в “Фейсбуці”, порівнявши IDF з російською владою і спортивними чиновниками, звинуваченими Всесвітнім антидопінговим агентством в вибудовуванні державної системи прийому допінгу.

У свою чергу, Міжнародна федерація шашок (IDF) заявила, що причина дискваліфікації українського спортсмена ніяк не пов’язана з політикою: Анікєєва відсторонили від змагань за те, що його публічна критика на адресу IDF і навіть “знущання над її символікою” відлякували від федерації спонсорів.

Фото: Facebook/Юрій Анікєєв

Конкретніше в опублікованому на цьому ж сайті рішенні про відсторонення Анікєєва на 3 роки говорилося лише, що він “багато разів порушив” пункти 2.2.4 і 2.2.8 “Етичного кодексу IDF”. У першому з цих пунктів йдеться про “некоректну поведінку”, наприклад, образи, акти агресії або дискримінації за будь-якими ознаками суддів, учасників змагань та їх організаторів. У другому – про “поведінку, яка спрямована на дискредитацію МФШ, її заходів, організаторів, учасників, спонсорів”.

Реакція України. На захист Юрія Анікєєва висловилися глава Української федерації шашок Анатолій Яценко, який назвав дії IDF “спортивним тероризмом”, а також міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Жданов написав у фейсбуці, що вважає це рішення “політичним” і таким, що “викликає огиду”, вважає його “зведенням особистих рахунків” і “політичними репресіями проти громадянина України за його публічну патріотичну, проукраїнську позицію”.

Роль вишиванки. Юрій Анікєєв веде публічний спосіб життя і активно спілкується з пресою. Він систематично з’являвся на фотографіях в вишиванці, а для для російської сторони це стало неймовірним подразником.

Цілком логічно, що у спортсмена була проукраїнська позиція, яку він активно висловлював у соцмережах, а це безсумнівно відіграло ключову роль у конфлікті. Звичайно, що організація не могла зробити офіцйних заяв щодо вишиванки, але за словами Анікєєва, про це говорили в кулуарах IDF.

Погрози. Українського гросмейстера постійно залякували з боку Росії

Тренер українця Анатолій Яценко неодноразово на цьому наголошував:
“Йому росіяни неофіційно казали: “Не даватимеш інтерв’ю’ ю про агресію Росії в Криму і на Донбасі; не розповідатимеш про підстави на чемпіонатах світу, гратимеш, і ніхто тебе не дискваліфікує”

Але він відмовився від такої пропозиції. Він чесна людина, з іншими я не працюю. Як він може мовчати, коли на чемпіонат світу заявляють 20 росіян, і усі вони перекидають очки (спеціально програють) одному вибраному і таким чином штучно роблять його чемпіоном світу.

А нещодавно йому на “Скайп” прийшла з Росії чітка погроза. Написали: “Ти добалакаєшся до того, що втратиш життя”. На нього тиснуть, залякують і ми повинні допомогти йому вистояти в цій незрозумілій гібридній війні”.

Судова справа. Кульмінацією цих резонансних подій стало рішення суду.

У понеділок, 2 липня 2018 року, Міжнародний спортивний суд Лозанни виніс вердикт, згідно з яким всі претензії IDF до українського спортсмена вважаються недійсними, а 3-річна дискваліфікація терміном на три роки з 16 грудня 2016 року по 15 грудня 2019-го повністю анульована.

Міжнародна федерація шашок зобов’язана виплатити Юрію Анікєву 5 тисяч швейцарських франків як компенсацію. Крім того, IDF понесе витрати за хід судового процесу в CAS. Як зазначається в рішенні CAS, вердикт суду остаточний і оскарженню не підлягає.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Чемпіон світу проти Путіна: як українець відстояв право носити вишиванку