Дуже важливо вчасно встигнути поставити життя на паузу

Моя мама, повертаючись з роботи, ніколи не бігла з порога на кухню терти картоплю на деруни або крохмалити білизну. Вона лягала на двадцять хвилин подрімати і тільки потім бралася за домашню роботу. Крім того, нескінченно боролася з моєю упертістю, доводячи, що після школи корисні ігри в «Тихіше їдеш — далі будеш», а не синуси-косинуси.

Катерина, повертаючись з заводу, насамперед сідала на диван відпочити. Прямо в робочому костюмі і ботах. Тільки мені нічого не допомагало. Я вважала, що відпочинок — доля слабких, а ті, хто мають цілі, повинні працювати двадцять чотири години на добу.

Подруга вже десять років не бере відпустку. Десять років дівчина не купається ні в Чорному, ні в Червоному, ні в Середземному морі, не піднімається на Говерлу або вулкан Тейде, не ходить вулицями Будапешта, Кракова та Львова і не милується краєвидами Дніпра.

Вона спить по п’ять годин на добу і наполегливо робить кар’єру, щиро вірячи, що будь-яка пауза відкине її на кілька років назад. Ось тільки тіло підводить: впав зір, здають нерви, і серце працює з перебоями.

Я довго брала з неї приклад, поки не дізналася про закон нейтрального положення. Він простий, як теорема Піфагора.

Для будь-яких змін в житті потрібна зупинка. Привал. Можливість перевести дух, витерти піт, з’їсти лазанью і підфарбувати губи. Перевірити рівень пального у власному енергетичному баку, щоб уникнути ризику стихнути посеред дороги.

Адже неможливо на повному ходу вписатися в поворот. Нереально вибратися з лісу, не зупинившись і не визначивши північ-південь. Нікому не під силу засвоїти всі шість уроків без обов’язкових змін.

Паузи потрібні на кожному кроці: перед стрибком у воду або в висоту, перед взяттям фінішного акорду під час виконання Бетховена або високої ноти в романсі «Не буди спогадів», перед виходом на сцену і початком нових відносин. Щоб збрехати чи сказати правду.

Ми зупиняємося під час різдвяних свят і на червоне світло. Фігурист — перед виконанням потрійного кожуха. Шахіст — обдумуючи наступний хід. А якщо паузи ігнорувати і мчати зі швидкістю двісті кілометрів на годину — нас зупинять обставини: застуди або досить серйозні хвороби, аварії, пожежі і землетруси.

У житті все ритмічно: день-ніч, зима-літо, вдих-видих. Навіть на дискотеці чергуються швидкі і повільні композиції. Навіть в залі тренажери ставлять на профілактику.

Так що правий був якийсь вчений, стверджуючи, що в житті обов’язково повинні бути моменти, коли з нами нічого не відбувається: ми просто сидимо і дивимося на світ, а світ в цей час дивиться на нас.

Джерело: Пошепки

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Дуже важливо вчасно встигнути поставити життя на паузу