Гроші українських заробітчан впливають на курс долара в країні, — експерт

Масова трудова міграція вигідна українській владі. Фахівці переконані, якби не п’ять-сім мільйонів наших громадян, які працюють за кордоном, то долар коштував би дорожче, пише газета “Експрес“.

“За даними Нацбанку, торік заробітчани переказали в Україну 7 мільярдів доларів, що на 30% більше, аніж у 2016 році, —  розповідає економічний експерт Віктор Скаршевський. — Це приблизно 6% нашого ВВП! Для порівняння: минулоріч МВФ позичив нам тільки 1 мільярд доларів.

А тепер уявімо, що ці сім мільйонів людей перебувають тут, в Україні, не маючи роботи, не пересилаючи валюту. По перше, рівень безробіття та бідності був би значно вищий. По-друге, долар коштував би не 27 —  28 гривень, а значно більше. Бо попит на валюту був би такий самий, як тепер, а пропозиція —  набагато нижча. Уряд лякає, що якщо МВФ не надасть нам 1 —  2 млрд доларів кредиту, то гривня здевальвує. А коли заробітчани не перерахують 7 млрд доларів?! Однозначно, що гроші гастарбайтерів стримують гривню від подальшої девальвації”.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Гроші українських заробітчан впливають на курс долара в країні, — експерт