Як правильно зберігати овочі взимку

Всі ми хочемо їсти овочі в свіжому вигляді , тому що це корисно для організму, але для цього потрібно знати умови зберігання овочів у домашніх умовах

Картопля

Зберігають її у погребі або провітрюваному підвалі в мішках з натуральної тканини, або дерев’яних ящиках. Кожні два місяці картоплю обов’язково перебирають. Насипом картоплю в підвал краще складати не на підлогу, а на гратчасті щити. Під щитом з картопляною купою повинно бути вентильоване місце.

Картоплю можна вберегти від псування, якщо перекласти бульби листям і ягодами горобини або укласти поверх картоплі буряк. І буряк, і горобина потребують підвищеної вологості, і відтягують її у картоплі на себе. З іншого боку, фітонциди горобини знищують хвороботворні бактерії, істотно стримуючи розвиток гнилі і цвілі.

Буряк

Буряк, як і морква, зберігають у погребі в ящиках з тирсою або піском.

Морква

Довго не псується, якщо перекласти її прошарками цибулевого лушпиння. Можна моркву зберігати до весни просто на грядках. Восени зрізають гичку, грядку накривають товстим шаром соломи чи листя. У холодну зиму зверху накидають сніг. Навесні збирають урожай.

Гарбуз 

Гарбузи укладають вільно плодоніжками вгору на суху хвою, траву, стружки, тирсу. Пошкоджену шкірку плоду замажте зеленкою. Приміщення для зберігання неодмінно має бути сухим – якщо такого немає, краще вже тримати гарбузи в житловій кімнаті хвостиком наверх.

Часник

Повністю просушивши часник, голівки його слід розкласти по скляних трилітрових банках. Кожну банку заповнити приблизно на дві третини. А зверху на часник покласти невеликі полотняні мішечки з сіллю. Потім банки закрити поліетиленовими кришками. Покласти в прохолодне місце.

Можна зберігати часник в щільних тканинних мішках, засипавши його сухим цибулевим лушпинням, попелом або тирсою.
Зберігання за допомогою парафіну: опустіть голівку на кілька секунд в розтоплений парафін, потім скласти і підвісити в панчохах.
Зберігання в олії: зубки очистити і залити олією. Такий часник використовують для різних страв. Та й сама олія набуває аромату.

Капуста

На тривале зберігання відбирають здорові качани. Після збору кожен загортають у кілька шарів газети. Так капуста довше збереже свої поживні та смакові властивості.

Зберігати качани можна підвішеними в підвалі. Для цього качани збирають разом з кочеригою або зрубують сокирою на рівні землі, зберігши якомога більше зовнішнього зеленого листя. Кочеригу обв’язують шнурком і підвішують качаном вниз до стелі. У сухому підвалі і при температурі від 1 до +10 °С капуста добре зберігається до весни.

Джерело: Порадник

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Як правильно зберігати овочі взимку