7 способів правильно почати день, щоб подолати стрес і тривогу

Стрес – це частина нашого життя.

Ця природна емоція здійснює для людини функцію механізму виживання. Він підготовлює вас, щоб ви могли краще адаптуватися до неминучих щоденних викликів. Але насправді можливо правильно почати день і врівноважити негативні переживання.

Постарайтеся не забувати, що розумно керований і контрольований стрес, насправді позитивний: він дає вам енергію, силу та запал для вирішення проблем і допомагає краще реагувати на дрібні щоденні негаразди.

Утім коли негативні емоції та переживання виходять з під контролю, коли вони накопичуються й мозок починає бачити лише загрозу, це стає проблемою.

Щоб зменшити такий ефект або запобігти йому повністю, радимо спробувати 7 способів правильно почати день. Виберіть той, який найкраще відповідає вашим потребам і прокидайтеся вранці здорово.

Ось перелік порад, щоб правильно почати день

1. Прокидайтеся трохи раніше

Це непросто. Не кожного дня є можливість виділити годину сну. Утім старайтеся давати собі щонайменше півгодини додаткового часу.

Є багато причин, чому потрібно прокидатися трохи раніше. Деякі з них можуть змусити вас здивуватися:

 • прокинувшись завчасно, ви зможете робити все повільніше замість того, щоб поспішати (вибігання з дому збільшує стрес);
 • завдяки ранньому прокиданню ви почуватиметеся розслабленішими та добре сприйматимете все, що відбувається тут і зараз;
 • ви зможете приділити час простим вправам, які допоможуть контролювати стрес і тривогу.

2. Пийте склянку води маленькими ковтками

Секрет контролю над щоденним стресом у тому, щоб сповільнити темп життя та розвинути повніше, спокійніше й інтуїтивніше усвідомлення власних потреб.

реклама

Ми проживаємо день, зосереджуючись на зовнішньому: очікуваннях інших людей, справах, які досі потрібно зробити, вимогах до самих себе…

Настав час змінити підхід і заглянути всередину свого тіла та розуму. Потрібно не забувати про очищення та кисень.

Один зі способів досягти цього – випивати склянку води щойно ви прокинетеся вранці. Пийте повільно. Не потрібно поспішати.

3. Медитуйте 5 хвилин

Медитація покращує якість життя й дуже корисна для мозку. Вона розслабляє та дарує шанс зняти напруженість, звернути увагу на свої внутрішні відчуття та спрямувати тривогу в мирне русло.

Утім ви повинні знати, що медитацією потрібно займатися на щоденній основі.

Цілком можливо, що протягом першого тижня ви не побачите результатів, однак через деякий час, коли ваш мозок навчиться від’єднуватися від зовнішнього світу, щоб з’єднатися з внутрішнім, зміни стануть помітні.

4. Виконуйте вправи 10 хвилин

Для цього вам знадобиться виділити зранку лише 10 хвилин. Як тільки ви прокинулися, випили склянку води та помедитували, немає нічого кращого, ніж зробити кілька випадів, прогулятися або пострибати на скакалці.

Оберіть вправи, які вам до вподоби. Не хвилюйтеся, вони не обов’язково мають бути дуже інтенсивні.

5. Їжте сніданок, який запобігає стресу

Щоб правильно почати день, потрібно добре підживити організм.

Завдяки високому рівню антиоксидантів, вітамінів і мінералів деякі продукти покращують роботу імунної системи й таким чином допомагають організму нормально реагувати на стрес.

Указані нижче продукти допоможуть правильно почати день. Відтепер неодмінно додайте їх у свій сніданок.

 • Вівсяна каша
 • Апельсини
 • Яйця
 • Чорний шоколад
 • Авокадо
 • Чорниця
 • Горіхи
 • Ромашковий чай

6. Візуалізуйте свій день

Один із чудових способів стикнутися зі щоденним стресом – візуалізувати свій день. Вирішіть, як він має минути. Нехай ваші думки будуть позитивні, як-от:

 • сьогодні в мене буде спокійний день;
 • ніхто та ніщо не завадить моєму внутрішньому спокою;
 • я зможу справитися з цим днем і ніщо не має сили, щоб зранити мене;
 • я знаю свої переваги, знаю, чого вартий, і ніхто та ніщо не змусить мене почуватися слабким;
 • сьогодні я матиму час на те, щоб виконати свої обов’язки, але й також знайду час для себе, щоб бути собою, розслабитися та робити те, що мені до вподоби.

7. Виходьте з дому сповненими позитивних емоцій

Це зовсім не по-дурному. Лишень подумайте. Наскільки часто ви виходите з дому в поганому настрої?

Суперечка з партнером, підганяння дітей або навіть думки про те, наскільки жахливим буде день… Усе це, без сумніву, створює стрес.

Старайтеся виходити з дому із хорошим зарядом позитивних емоцій у себе за плечима.

Прощайтеся зі своєю сім’єю словами “Я люблю вас”. Така проста фраза залишиться в серці та подарує сили й радість на весь день.

Переконайте себе, що день буде чудовим, що ви заслуговуєте бути щасливими. Спокійний розум сприяє балансу в житті.

А тепер докладіть зусиль, щоб втілити ці поради в реальність!

Джерело

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 способів правильно почати день, щоб подолати стрес і тривогу