На Волині знайшли радіоактивні гриби

Поки триває грибний сезон, фахівці попереджають любителів «тихого полювання», що можна натрапити на радіоактивні гриби, які становлять небезпеку для здоров’я. Так, цього року в пробах грибів, які відібрали у лісовому масиві біля села Велика Яблунька Маневицького району виявили перевищений рівень радіонуклідів Cs-137. Про це повідомляє PRESS-ЦЕНТР із посиланням на Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Крім того, оглянувши вміст радіонуклідів у дикорослій харчовій сировині, виявили гриби з перевищеним вмістом цезію-137 у Старовижівському районі, який не входить до переліку уражених внаслідок аварії на ЧАЕС.

Відтак, фахівці рекомендують тим, хто готує страви з грибів, перед тим безкоштовно перевіряти їх у лабораторіях ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» та його територіальних відділах і проконсультуватися щодо технологічної обробки.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

На Волині знайшли радіоактивні гриби