На Закарпатті вода сягнула катастрофічної позначки

На Закарпатті ситуація поблизу Берегового по р.Боржава та в Чопі по р. Латориця залишається критичною – рівень води тут досяг історичного максимуму катастрофічного паводку 2001 року.

Про це повідомив на своєму офіційному сайті голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, пише Еспресо ТВ.

Як повідомляється, зараз максимальна паводкова хвиля проходить по низинних районах Закарпаття біля державного кордону України. У середній течії основних водних артерій Закарпаття вода пішла на спад і повернулася в русла.

“Наразі найвищий рівень води по р.Боржава проходить у с. Верхні Ремети поблизу Берегова. Вода досягла історичного максимуму катастрофічного паводка 2001 року і протягом сьогоднішнього дня буде проходити по Берегівському району до впадіння в Тису. Дамби вздовж Боржави реконструйовані, тому підтоплень населених пунктів не очікуємо”, – йдеться в повідомленні.

Висота хвиль – 7,5 м, це також історичний максимум катастрофічного паводка 2001 року. Запас дамби становить ще 1,5 метра, однак основна небезпека не в загрозі переливу, а в тому, чи витримає перенасичене вологою тіло дамби, яка вже 8 дні перебуває під постійним тиском води.

На підтоплених ділянках у межах населених пунктів воду продовжують відкачувати пересувні та стаціонарні насосні станції. У с.Вільхівка (Іршавський район), яке найбільше постраждало від підтоплення, протягом учорашньої доби рятувальники та водники відкачали близько 6 мільйонів кубометрів води.

У підтоплених місцевостях різних районів Закарпаття продовжує відкачувати воду 21 насосна станція.

Рух автотранспорту на раніше підтоплених ділянках дороги національного значення Мукачево – Рогатин поблизу с.Вільхівка та дороги місцевого значення Іршава – Виноградів поблизу с.Заріччя повністю відновлено.

На місцевій дорозі Шаланки – Великі Ком’яти Виноградівського району рух поки перекрито, організовано об’їзд іншими шляхами.

Загиблих чи постраждалих внаслідок грудневого паводку, а також руйнувань приватного сектору та об’єктів соціальної сфери немає, інформують у прес-службі голови Закарпатської ОДА.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

На Закарпатті вода сягнула катастрофічної позначки