Нові правила ввезення товарів в Україну: нюанси нововведень

Змінені обмеження при безмитному ввезенні товарів через кордон України вигідні підприємцям, які виробляють аналоги продуктів.

Про це повідомляє Realist.

Відповідно до Закону, ввезти в країну без мита і ПДВ можна товари, вартістю до €500 і вагою до 50 кг. До них відносяться всі, крім підакцизних та особистих речей. Ці правила діють, якщо людина перебувала поза України більше 24 годин і в’їжджає на 72 години.

Якщо за кордоном вона перебувала менше доби або в’їжджала в Україну за три дні більше ніж один раз, ліміт скорочується до €50. Все, що перевищує, стає базою оподаткування з урахуванням мита – ставка залежить від виду товару, і 20% ПДВ. В аеропортах діє норма до € 1000.

З 1 січня 2019 роки за місяць без сплати мита і ПДВ можна отримати лише три міжнародні посилки. Вони повинні коштувати максимум €150. Четверта – платна.

За словами експерта з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Кияна, зміни спрямовані на виведення бізнесу з “тіні” для наповнення бюджету.

“Крім мети детінізації, під цими обмеженнями може ховатися лобіювання інтересів представників певного бізнесу. Тому потрібно враховувати, хто виграє, а хто програє від нових правил”, – додав він.

За його словами, виграють підприємці товарів-аналогів через перевагу в ціні, а також великий бізнес. Зате програє малий і середній бізнес.

Крім цього, зміни негативно позначаться на вартості товарів, у яких немає аналогів в Україні – побутова хімія, техніка, запчастини. Експерт додав, що контрабандисти в будь-якому випадку постраждають від нововведення.

“Обмеження були введені нібито під приводом боротьби з контрабандою, але я вважаю, що це повний промах. Тому що головна контрабанда здійснюється не в сумках і рюкзаках, а в вагонах і фурах великим бізнесом. У сумках і рюкзаках – це фактично індивідуальні зусилля людей або для забезпечення більш дешевими товарами з-за кордону своїх сімей, або для ведення дрібного торгового бізнесу, і не більше”, – заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

На його думку, обмеження створили більше проблем, ніж дадуть позитивного результату. А надходження до бюджету будуть мізерними, і проблем у людей в прикордонній зоні буде багато. На думку Новака, це пiдiрве всю інтернет-торгівлю.

Джерело.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Нові правила ввезення товарів в Україну: нюанси нововведень