Росія – агресор: Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу

Президент Петро Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу.

Про це він заявив на засіданні воєнного кабінету, пише Gazeta.ua.

“Агресор не очікував опору українського народу, волонтерів, які зруйнували плани найвищих кабінетів Кремля.

Тому буде символічно, якщо сьогодні, через чотири роки після початку агресії, 20 лютого, я підпишу закон “Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській області”, – сказав він.

“Цей закон передбачає мою стратегію, як головнокомандувача, повернення окупованих територій під український суверенітет. В цьому законі ми кваліфікуємо Росію, як державу-агресора. Визначено, що саме РФ окупувала наші території.

Закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних сил України та інших силових підрозділів для оборони”, – продовжив Порошенко.

Також він заявив, що закон не порушує жодних міжнародних зобов’язань України, зокрема Мінські домовленості.

“Як це хоче представити зараз Російська Федерація, виправдовуючи своє небажання, відвертий саботаж імплементації домовленостей”, – сказав президент.

Порошенко заявив про підготовку “консолідованих претензій” до Росії щодо повного відшкодування всіх збитків.

“Безумовно, Антитерористична операція відіграла вкрай важливу роль на першому етапі відсічі агресії. Було звільнено більше як дві третини окупованого Донбасу. Лише пряме вторгнення підрозділів російської армії стало на заваді успішного завершення АТО”, – сказав глава держави.

Зараз на українську армію виділяють від 5 до 6% ВВП, зауважив Порошенко.

“Наші партнери по НАТО можуть констатувати, що Україна має одну з найбільш ефективних армій Європи”, – зауважив він.

“Закон фіксує наше право на самооборону“, – додав Порошенко і доручив у найкоротший термін запропонувати зміни формату, підготувати кандидатуру командувача об’єднаних сил, положення про оперативний штаб. Це треба зробити до 1 квітня.

18 січня Верховна Рада ухвалила законопроект про деокупацію Донбасу. За нього проголосували 280 народних депутатів.

У документі йдеться, що Росія організувала терористичну діяльність в Україні, веде збройну агресію. За ним, у випадку запровадження воєнного стану в Донецькій і Луганській областях і воєнних адміністрацій, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад. Координацію та контроль здійснює Об’єднаний оперативний штаб Збройних сил при керівництві Генштабу.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Росія – агресор: Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу