Штраф до 1700 гривень: Де в Україні заборонили білити дерева та бордюри

Жителі столиці припускають, що міська влада намагається заощадити, передає Корупція.Інфо.

В Києві заборонили білити дерева і бордюри. Раніше вважалося, що це захищає рослини і створює затишок в місті. Але зараз за побілку на дереві можна отримати великий штраф. Журналісти “Сегодня” з’ясовували, у чому причина такого рішення.

У паркових зонах Києва тепер немає слідів побілки на деревах, зате місця, де обрізані гілки, ретельно зафарбовані. Опитані жителі міста виявилися не в курсі нових правил. Люди припускають, що міська влада просто економить. Але в “Київзеленбуді” запевняють – справа не в нестачі коштів. Причому заборона білити дерева діє вже кілька років.

“Маються на увазі липи, клени, тополі та інші дерева, які ростуть уздовж доріг. Це недоцільно для такого виду дерев. Побілка дерев застосовується переважно для фруктових насаджень”, – пояснив начальник управління “Київзеленбуду” Дмитро Бровко.

В інших регіонах України теж діє мораторій на вапно. Так, в Сумах ним вже давно не обробляють дерева і бордюри.

“У 2010 році ще білили їх … Близько п’яти років вже не біляться. Якась побілка ще залишилася, але, думаю, її змиє. Заново білити ніхто не буде”, – розповідає мешканка Сум Анна.

У Черкасах про заборону і чути не хочуть: біля будинків білять дерева за свій рахунок. Мешканка міста Тетяна Капулівської опрацювала понад сотню дерев урайоні.

А ось в Івано-Франківську така ініціатива може обернутися покаранням. Адміністративний штраф за порушення складає від 850 до 1700 гривень.

Але жителі до новацій не дослухаються – білять дерева і у дворах, і на вулицях.Садівники погоджуються: робити це треба, але не зараз, а восени. Тоді рослина буде краще зимувати і не постраждає від опіків під час першого весняного сонця.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Штраф до 1700 гривень: Де в Україні заборонили білити дерева та бордюри