Смартфони із системою Android атакує новий вірус-вимагач: список небезпечних додатків

Смартфонам на базі операційної системи Android загрожує новий вірус – LeakerLocker, який виявили в Google Play, пише Телеканал новини «24».

Як повідомляє Аin.ua, новий тип вірусу виявили фахівці з безпеки з компанії McAfee . LeakerLocker – це вірус-вимагач (ransomware), проте цей типу вірус працює не зовсім традиційно.

Замість того, щоб зашифровувати призначені для користувача файли і вимагати викуп за ключ розблокування, він загрожує розіслати особисті дані зі смартфона по всьому контакт-списку користувача.

Вірус виявили в Google Play, він називається LeakerLocker. Наразі відомо, що цю загрозу містять два додатки – Wallpapers Blur HD і Booster&Cleaner Pro. Ці додатки вже встигли завантажити тисячі користувачів.

Якщо смартфон заражений вірусом, екран буде заблокований, а користувачеві покажуть таке повідомлення:

Вірус LeakerLocker. Фото Телеканал новини «24»

У повідомленні автори вірусу повідомляють, що у користувача є 72 години, щоб заплатити викуп. Якщо вимога не буде виконана, історія браузера, фото, листування в Facebook, історія дзвінків, SMS і повні тексти поштового листування будуть розіслані всім контактам. Якщо користувач платить викуп, йому повідомляють, що його дані були видалені з сервера.

Компанія Google вже почала дослідження щодо нового вірусу.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Смартфони із системою Android атакує новий вірус-вимагач: список небезпечних додатків