У законі про Антикорупційний суд передбачена амністія для теперішніх топ-корупціонерів

У закон про Антикорупційний суд, який опублікований у газеті «Голос України», самовільно ввели пункт про те, що справи щодо теперішніх топ-корупціонерів розглядатимуться у судах загальної юрисдикції.

Про це йдеться у заяві Центру протидії корупції.

В організації зазначають, що ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради. Натомість норма з’явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні — у вже оприлюдненому законі.

Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. Натомість, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які зараз перебувають на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

«Ця норма — це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». — У погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді. Тепер же справи Мартиненко, Насірова та інших одіозних топ-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть злиті»

Крім того, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни українці побачать не раніше, ніж через 2-3 роки, бо щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.

«Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому Президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку», – зазначає голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Джерело: «Вголос»

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

У законі про Антикорупційний суд передбачена амністія для теперішніх топ-корупціонерів