Українців попередили про нове підвищення тарифів в новому опалювальному сезоні

Україна починає готуватися до опалювального сезону, а експерти попереджають про можливе зростання тарифів

Так, з газом ситуація в цьому році непогана, тоді як з вугіллям все складніше.

За даними «Укртрансгазу», його запаси в підземних сховищах перевищили 14 млрд кубометрів.

«Це на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року, тому що все літо його активно закачували. Так що поки про якісь серйозні потенційні загрози говорити рано», – розповідає енергоексперт Дмитро Марунич.

І хоча антрациту на складах теплоелектростанцій теж більше, ніж в минулому році, але тут не все так просто.

«Запаси складають 1 млн 705 тис. тонн. У минулому році до цього моменту було 945 тис. Тонн. Це при тому, що серпень був дуже напруженим через спеку, зросла пікове навантаження – тоді спалили 412 тис. Тонн вугілля», – каже перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї (ЗЕА) Юрій Саква.

Справа в тому, що під питанням стабільність поставок вугілля.

«До нас він йде «з коліс». Запаси вугілля розраховані на місяць-півтора. На сьогодні, поки літо, його більш-менш вистачає. Що буде восени, ніхто не скаже, адже вугілля не запасається так, як газ. Також потрібно враховувати, що якщо ми почнемо більше купувати американського вугілля, то це прямо відіб’ється на тарифах. Вугілля з РФ був менш $ 100, а американський – $ 140-160. З цієї причини підприємства теплокомуненерго будуть ставити питання, що потрібно підняти ціну на опалення. Думаю, зростання можливе до 25%», – говорить економіст Олександр Охріменко.

У свою чергу Марунич додає, що за його даними, Україна законтрактувала в США 700 тис. Тонн вугілля. Але, як стверджує експерт, реально знайдені 350 тис. Тонн – це буде антрацит з Пенсільванії, а ось де візьмуть другу половину – поки не ясно.

В уряді з тарифами для користувачів поки не визначилися. «Зараз йде боротьба між НАК «Нафтогаз України» і Кабміном. Гройсман хоче утримати ціну газу, тому що розуміє, що його винесуть вперед ногами. А глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв намір підняти ціну на 19%. Хто переможе – невідомо», – розповідає екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Тим часом для українців посилили правила отримання та позбавлення субсидії на комуналку. Наприклад, якщо сім’я отримувала знижку в минулому сезоні і при цьому накопичила заборгованість як мінімум за два місяці, продовжувати субсидію не будуть.

Джерело: Politeka

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Українців попередили про нове підвищення тарифів в новому опалювальному сезоні