“Від 525 гривень до 3 685 гривень…”: Стало відомо про розміри та порядок виплати разової грошової допомоги. Хто претендуватиме на гроші?

Розміри та порядок виплати у 2018 році разової грошової допомоги відповідно до норм Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22 жовтня 1993 року, передає Корупція.Інфо

У статті 17-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22. 10.1993 р. (далі – Закон) визначено, що щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам – за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення

НА СПЕЦІАЛЬНІ РАХУНКИ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ ЗА МІСЦЕМ ЇХ СЛУЖБИ.

Особам, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її ДО 30 ВЕРЕСНЯ ВІДПОВІДНОГО РОКУ, в якому здійснюється виплата допомоги.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цим Законом, виплачується ОДНА ДОПОМОГА – У БІЛЬШОМУ РОЗМІРІ.

Кабінет Міністрів України 14 березня 2018 року постановою № 170 установив розміри разової грошової допомоги до 5 травня 2018 року та перелік органів виконавчої влади, що здійснюють її виплату та упорядкував облікові (строки подання інформації) та розрахункові етапи, а саме:

у 2018 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, здійснює МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської  та інших державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі — районні органи соціального захисту населення).

Розміри виплати становлять (по категоріям):

  • особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 3 685 гривень;

II групи — 3 265 гривень;

III групи — 2 845 гривень;

  • учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 265 гривень;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 685 гривень;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 630 гривень;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 525 гривень;

І якщо говорити про загальну картину, то більшість соціальних виплат залежить від прожиткового мінімуму, середній показник якого в 2018 році встановлено на рівні:

з 1 січня – 1700 грн;
з 1 липня – 1 777 грн;
з 1 грудня – 1853 грн.

Допомога одиноким матерям

Самотня мама може претендувати на допомогу від держави тільки в тому випадку, якщо на одного члена сім’ї припадає сума, яка не дотягує до прожиткового мінімуму (1700 грн – на 1 січня).

Сума допомоги розраховується, виходячи з різниці між 100% прожиткового мінімуму, установленого для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Таким чином, для дітей, які не досягли 6-річного віку, максимальний розмір допомоги з 1 січня 2018 року становитиме 1492 грн, від 6 до 18 років – 1860 грн, від повноліття і до 23 років – 1762 грн.

Правда, в останньому випадку виплати здійснюються, якщо ваші син або дочка є студентами денної форми державного вузу. Якщо ж студент починає працювати або переходить на заочну форму навчання, держава припиняє виплати.

Щоб оформити таку соціальну допомогу, матері потрібно також звернутися до органів соцзахисту. Крім мінімального пакету документів, знадобиться довідка з ЖЕКу про всіх зареєстрованих у квартирі людей (форма 16), а також довідки про доходи всіх членів сім’ї.

Допомога дітям, батьки яких не платять аліменти

Претендувати на цю допомогу можна тільки тоді, коли розмір сукупного доходу сім’ї не забезпечує прожиткового мінімуму для кожного члена сім’ї.

Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

У 2018 році ця допомога буде складати для дітей до 6 років – 746 грн, від 6 років до 18 років – 930 грн.

Допомога за померлого годувальника

Виплачується тоді, коли дитина не отримує пенсію через утрату годувальника.

Сума такої державної соціальної допомоги у 2018 році встановлюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину – 100%, на двох – 120%, на трьох і більше – 150%.

Таким чином, у 2018 році розмір цієї допомоги становитиме:
– на одну дитину – 1373 грн;
– на двох дітей – 1647 грн;
– на трьох дітей і більше – 2059 грн

Допомога на дітей, яким надано статус інвалідів.

На державну допомогу можуть розраховувати батьки і опікуни дітей, яким за рішенням медичної комісії була присвоєна інвалідність. У такому випадку розмір виплат залежить від того яка група інвалідності була встановлена.

Отже, для малюків, яким присвоєно інвалідність І групи (підгрупа «А»), – 2821 гривня 10 копійок щомісяця;

• для малюків-інвалідів з групою ІІ (підгрупа «Б») – 2059 гривень 50 копійок;

• для інвалідів групи ІІ – 1373 гривні;

• для дітей, оформлених як інваліди ІІІ групи, – 1 373 гривні;

• дітям-інвалідам, віднесеним до ІІІ групи та підгрупи «А», яким виповнилося не менше 6 і не більше 18 років, – 2821 гривень 10 копійок;

• якщо інвалідність була викликана Чорнобильською кaтастрофою – 1441 гривня 65 копійок.

У разі, якщо малюкові присвоєна підгрупа «А», виплата підвищується до 2933 гривень 65 копійок;

• для дітей 6-18 років, інвалідність яких була обумовлена впливом факторів Чорнобильської кaтастрофи, сума виплати дорівнює 2371 гривням 60 копійкам. Якщо дитині присвоєно підгрупа «А», посібник зростає до 3301 гривні 65 копійок.

Посібник батькам, чиї діти були народжені на тимчасово окупованих територіях.

Батьки дітей, які були народжені в Криму, на територіях окупованих ЛНР і ДНР також можуть розраховувати на виплату допомоги. Однак тут потрібно враховувати деякі нюанси.

Так, допомога при народженні дитини, встановлена українським законодавством нараховується мамам-кримчанам, дітки яких народилися тільки до 2015 року.

Батьки або опікуни, які покинули з дитиною зону АТО, можуть оформити всі належні виплати в органах соцзахисту, розташованому за місцем їх поточної реєстрації в Україні. Якщо малюк був народжений на тимчасово окупованій території і при цьому на нього було виписано свідоцтво з печатками ДНР або ЛНР, виплати нараховуватися не будуть, оскільки дані документи не мають юридичної сили.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

“Від 525 гривень до 3 685 гривень…”: Стало відомо про розміри та порядок виплати разової грошової допомоги. Хто претендуватиме на гроші?