Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг

Айсберг площею 5,8 тисячі квадратних кілометрів відколовся від Антарктиди і почав дрейфувати на північ. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

За словами вчених, айсберг утворився в період з 10 липня по 12 липня в результаті розколу на льодовику Ларсен-С, який розвивався роками.

Айсберг розміром 175 кілометрів у довжину і близько 50 кілометрів у ширину є одним із найбільших, що спостерігалися за останні 30 років. Буде потрібно кілька років, щоб він розтанув. Айсберг важить понад трильйон тонн і складається з обсягу води, що вдвічі перевищує обсяг озера Ері в Сполучених Штатах Америки.

Вважається, що відокремення айсберга не викликаний глобальною зміною клімату, і його танення не вплине на рівень моря. Однак вчені побоюються, що втрата айсберга може призвести до подальшого розпаду решти льодовикового шельфу. Якщо антарктичні льоди, які містяться на льодовику Ларсен-С, будуть відколюватися, глобальний рівень океану може піднятися приблизно на 10 сантиметрів, вважають дослідники.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг