“Друзі, прочитайте цей текст, зробіть висновки, бережіть себе та близьких!”

Повчальна історія від Dmytro Voznyi про те, наскільки важливо берегти себе і своїх рідних людей, а також цінувати з ними кожну прожиту хвилину

“Таке ніколи не трапиться зі мною!
Друзі, прочитайте цей текст, зробіть висновки, бережіть себе та близьких!

Вечір, який ми з друзями розпочали на різдвяній ярмарці, закінчився в барокамерах та кисневих масках. Шестеро дорослих та 4-х місячна дитина. Тепер по порядку.
Близько 20:00 прийшли компанією додому. Настрій веселий, замовили піцу, граємо настільні ігри. Десь 21:30, після того як піцу вже з’їли, Аня вирішила зробити паузу і покупати малу. Набрала воду, включала витяжку у ванні, купає Лянку, а ми продовжуємо вечір. 
За 10-15 хв, Аня віддає мені малу, скаржачись на запаморочення і головний біль. 
Вертаємося до компанії, Аня прилягла на диван, мала заснула в ліжку. Бачачи її стан, в мене на фоні хвилювання (як я тоді думав) починає проявлятись легка слабість, а друзі вирішують роз’їжджатись по домам, щоб дати відпочити. Аня запропонувала залишитись, бо зараз все має пройти, чого переривати веселий вечір.
Боюсь уявити, що трапилося б, якби все-таки всі роз’їхались. 
Ще за декілька хвилин, Аню накриває нудота, йде у ванну, мене починає ковбасити ще більше. З цього моменту починається «веселуха». 
Повертаємося в кімнату, Аня знову лягає і просить викликати швидку. В цей момент, моя легка слабість перетворюється вже на запаморочення, паралельно решта компанії зауважують схожі симптоми – головний біль, сильна пульсація, запаморочення. Вже ніхто нікуди не те що не хоче їхати, а буквально не може. 
Перша думка у всіх – піца! Складно пояснити свій стан, коли я говорив зі швидкою – незв’язана мова, неможливо підібрати слова, аналіз виключений. 
Зайшов у ванну, щоб вмитись водою, в цей момент Аня встає з ліжка і втрачає свідомість. За той короткий момент, поки її вернули до тями і я з нею залишився у ванні, в кімнаті «від’їхала» друга. Якщо коротко, то наступні 45 хв, поки їхала швидка, перетворились на якийсь челендж-естафету). По черзі майже всіх накриває рвота, хтось втрачає свідомість, хтось робить міцний чай, хтось несе відро і т.д. 
Десь в цей час, Маркіян згадує недавню ситуацію з туристами у Львові, і відкриває вікна. І це другий раз, коли я навіть не хочу думати, що було би в альтернативному випадку. 
Приїхала швидка, двоє – чоловік і молоденька дівчина. Поміряли тиск, вислухали симптоми. В цей час погано стає моледенькій дівчині…повірте, не обнадіює, коли накриває людину, яка прийшла тебе рятувати. 
Варіант піци відкинули одразу, і тут же лікар сказав викликати 104. Відкрили вікна, вдягнулись і вийшли на двір. Хтось на своїх, комусь допомагали спускатись. На той час приїхала ще одна швидка і нас розприділили – мене, Аню і малу в дитячу лікарню на Орлика, решта дорослих – в обласну на Мечникова. Діагноз вже чіткий – отруєння чадним газом! 
За 15-20 хв приїхала газова служба, ми з Маркіяном піднялися з ними в квартиру, але сиділи на сходах. Поки піднялись на 5 поверх, сил вже майже не було. 
Так як квартира 20 хвилин провітрювалась, їхні датчики вже нічого не показали, але висновок очевидний – витік чадного газу. Що тоді, що сьогодні представники газової служби заявили, що останнім часом подібні ситуації дуже почастішали і на то дві основні причини– пластикові вікна і електричні витяжки. Практично у всіх вони встановлені з порушенням норм безпеки (ви цього навіть можете не знати, бо порушити вентиляційні і димові шляхи могли майстри або сусіди). На хлопський розум – сучасні потужні витяжки швидко викачують повітря з квартири, повітря потрапляє у виходи, які по різних причинах можуть бути закупорені, відповідно воно назад повертається в квартиру – але вже не повітря, а відпрацьований чадний газ.

Ніч. Хтось лежить в барокамері, хтось з кисневою маскою. І в дорослих, і в Лянки взяли кров на аналіз і, на щастя, отруєння не виявлено. Завдяки швидкій реакції, підтримці один одного, медикам і кисневим дозам, все обійшлось.

Як ви розумієте, станом на сьогодні ми вже всі замовили, а хтось вже і встановив датчики газу) Ну а конкретно я зараз буду мати справу і з газовою службою, і з сервісною службою по котлу, і з сажотрубом і з сусідами. На момент отруєння, опалення було виключене, котел працював лише на гарячу воду. Причина потрапляння газу в квартиру – витяжка, звідки затягнуло – будемо виясняти.

Друзі, вся наша компанія і маленька Ляночка живі, здорові, з гарним настроєм і з правильними висновками згадуємо суботній інцидент.

Я написав цей текст, щоб ви не лише взяли нашу ситуацію на озброєння, але й назавжди викинули зі своєї голови думку, що «Це лише в новинах і зі мною ніколи такого не станеться». Пристебність пасок безпеки, пройдіть вчасно медогляд, вдягніть лижній шолом, не ходіть зимою під брилами снігу, встановіть датчик газу! Не грайте з косою.”

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

“Друзі, прочитайте цей текст, зробіть висновки, бережіть себе та близьких!”