Хто в Україні не отримає пенсію після пенсійної реформи

Щоб заробити пенсію, достатньо мати 15 років стажу. Різниця тільки в тому, що зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-му, якщо пенсійну реформу приймуть, будуть виходити на заслужений відпочинок в 65 років. Про це повідомляє «Сегодня».

Уже восени в Україні розглянуть у другому читанні і в цілому урядовий проект пенсійної реформи. Документ передбачає цілий ряд нововведень як для діючих, так і для майбутніх пенсіонерів. Вводиться «осучаснення» (5,6 мільйона пенсій перерахують, в результаті вони виростуть від 200 до більш ніж 1000 гривень), посилюються правила розрахунку стажу. Крім того, вводиться так званий «ефективний пенсійний вік» – частина українців вийде на пенсію в 63 або 65 років.

Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, її закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років будуть рости 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, в наступному році в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-му потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Варто враховувати, що українець, що не має 15 років стажу, пенсію не отримає. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують, натомість держава виплачує їм соціальну допомогу. Правда, відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію», розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Хто в Україні не отримає пенсію після пенсійної реформи