Лікуватися стане дорожче: розповіли, коли подорожчають ліки

За 2017 рік ліки подорожчали на 20%. Очікується, що у 2018 році ціни виростуть ще на 25% через стрибки курсу валюти.

“До переліку ліків від Кабміну входять 20 найнеобхідніших препаратів. Їхня вартість варіює в залежності від регіонів у межах 10%. Найдорожча мінімальна корзина ліків у Карпатському регіоні – 347 гривень. На сьогодні середня вартість корзини по країні – 332 гривні на рік для однієї людини. У 2017 році вона коштувала 277 гривень”, – розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише Gazeta.ua з посилання на “Сегодня“.

За даними Держстату, шприци, крапельниці, памперси, милиці у 2017 році подорожчали лише на 6,1%.

Експерти Аптечної професійної асоціації підрахували, що за минулий рік українці витратили на таблетки понад 42 млрд грн або в середньому по тисячі гривень на рік на кожного.

“Уже в лютому очікуємо підвищення вартості ліків на 3-5%. Адже постачальники завозять нові партії товарів за більш високим курсом валюти”, – говорить гендиректор КП “Фармація” Руслан Світлий.

Директор ЕДК Олег Пендзин наголошує, що ціни виростуть як на імпортні, так і українські препарати. Адже в їх склад часто входять компоненти, які не виробляються в Україні, а заводяться з-за кордону.

“У лютому очікується зростання не менше ніж на 10-12% на жарознижуючі, знеболюючі, протипростудні, кардіологічні препарати, перев’язувальні матеріали. Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як змінюватимуться ціни далі – прогнозувати складно, але кожні 10 копійок в ціні долара – це 5-6 копійок в ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки”, – підсумувала менеджер однієї з мережі аптек Катерина Мащенко.

У кінці 2017 року Міністерство охорони здоров’я розширило перелік безкоштовних ліків за програмою “Доступні ліки” до 199 препаратів. Це на 42 більше, ніж було раніше. Програма розрахована на гіпертоніків, діабетиків і астматиків.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Лікуватися стане дорожче: розповіли, коли подорожчають ліки