Новий механізм монетизації субсидій фактично заблокував розрахунки в усій Україні

Мінрегіон вимагає від Мінфіну відкорегувати наказ про механізм розрахунків.

В Україні на початковому етапі провалився перший етап монетизації субсидій, коли підприємства-надавачі послуг мали б отримувати реальні кошти від держави. Проте цього не сталося. Причина – суперечливе рішення Мінфіну, пише ТСН.

Новий механізм виплати субсидій, введений в дію наказом Мінфіну 4 січня поточного року, фактично заблокував розрахунки в усій Україні. Підприємства галузі, ОСББ/ЖБК не повинні ставати заручниками ситуації – в цьому полягає принципова позиція Мінрегіону, зазначає прес-служба відомства за підсумками наради з представниками міністерств і відповідних служб під головуванням віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

Від Мінфіну вимагають негайно внести зміни в свій наказ, аби розблокувати розрахунки з Держказначейства. У Мінрегіоні наголошують, що зміни, що ввів Мінфін, “не погоджували, а навпаки подавали свої пропозиції задля недопущення подібного колапсу”.

Нагадаємо, від 1 січня в Україні офіційно стартувала монетизація субсидій. Щоправда, поки що лише на рівні підприємств-надавачів послуг – вони мали б отримувати реальні кошти від держави. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 8 листопада 2017-го.

“Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями: розрахунок прямо з казначейства без будь-яких протоколів; чіткі терміни проведення розрахунків за субсидіями (до 24 числа); самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і розрахунок “живими” коштами від субсидій; прозоре нарахування субсидій за фактичні обсяги споживання послуг”, – обіцяли тоді в Міністерстві фінансів.

Наступний етап – підготовка системи до здійснення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їхня верифікація тощо). А вже потім – власне монетизація субсидій на рівні домогосподарств. Дата запуску такої системи для громадян ще не відома.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Новий механізм монетизації субсидій фактично заблокував розрахунки в усій Україні