Тисячі кілометрів без підзарядки: Інженери вже розробили супераккумулятори для електрокарів

Дослідники з Брукхейвенської національної лабораторії (штат Нью-Йорк) зробили прорив в області зберігання енергії за допомогою натрій-іонної батареї.

Це чудова новина для вітрової та сонячної енергетики США, передає сайт Патріоти України з посиланням на Clean Technica.Американська сонячна і вітрова енергетика почали бурхливо зростати під час правління адміністрації Обами, і в той час поновлювані джерела продовжували критикувати за те, що не вирішено питання зі зберіганням енергії – отримувати електрику таким чином можна лише, коли за вікном дме вітер або світить сонце.

Одне з рішень – використовувати натрій (один з двох основних компонентів кухонної солі) замість літію в акумуляторах. Над розвитком і комерціалізацією таких батарей працюють вчені з Брукхейвенської національної лабораторії спільно з Китайською академією наук.

Однак проблема з натрієвими батареями була завжди в тому, що їх катоди дуже швидко окислялись.

Зараз вчені зайняті тим, що спільно шукають рішення цієї проблеми. Свої досліди вони роблять на «Національному джерелі синхротронного світла II», яке дозволяє вивчати властивості і функції матеріалів з нанорозмірною роздільною здатністю і високою чутливістю.

Установка використовує промінь, який працює як ультра-яскраве рентгенівське випромінювання і дозволяє відстежувати, як поглинається світло в батареї, а також які процеси відбуваються в батареї під час зарядки і розрядки.

«Ми використовуємо промінь, щоб визначити, як різні метали в катоді змінюють стан окислення і як це співвідноситься з ефективність і довговічністю батареї, – каже вчений лабораторії Елай Ставицький. – Результати нашого дослідження показали, що матеріали, розроблені китайською групою, дають більш стабільну батарею».

Команда вчених виявила, що нова структура натрій-іонної батареї покращує її ефективність в 20 разів і в 9 разів збільшує ємність після 500 циклів зарядки. Потенційно на таких батареях автомобіль зможе проїхати більше 2000 кілометрів в найближчому майбутньому.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Тисячі кілометрів без підзарядки: Інженери вже розробили супераккумулятори для електрокарів