У Чернівцях зробили українську обов’язковою при обслуговуванні

Міська рада Чернівців запровадила обов’язкове вживання української мови у сфері обслуговування.

Відповідний проект постанови депутата від “Свободи” Андрія Іллюка підтримали на позачерговій сесії 21 лютого 24 депутати Чернівців, пише “УП“.

До проекту рішення “Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці у місті Чернівці” внесли поправку Богдана Ковалюка про те, що послуги на розсуд власника можна надавати англійською та іншою мовою, “крім мови країни-агресора”.

Відтак, українська мова стала не лише мовою органів місцевого самоврядування та офіційних оголошень, але й обов’язковою для вживання у назвах установ, підприємств, організацій, закладів.

Українською мають тепер писати вивіски, плакати, афіші, публікації, повідомлення, меню, рекламу в Чернівцях, послуги мають надаватися першочергово державною мовою.

Раніше аналогічне рішення ухвалила міськрада Львова.

Також міськрада Чернівців у середу підтримала ще одну пропозицію “свободівця” Іллюка – про те, щоб піднімати на будівлях міськради червоно-чорний прапор під час заходів, присвячених національно-визвольним подіям.

Іллюк аргументував це тим, що цей прапор майорів під час “Революції Гідності”, а також нагадав про закон, ухвалений у Польщі “щодо нашої ідеології”.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

У Чернівцях зробили українську обов’язковою при обслуговуванні