У Кабміні готують сюрприз для заробітчан: за що їх змусять платити і що вони про це думають

Кабінет міністрів України придумав, як змусити заробітчан платити гроші до Пенсійного фонду. Тепер вони можуть самі прийти до відповідного органу і зізнатися, що працюють за кордоном. Потім заповнити документи, вказати суму, яку отримують за кордоном, і платити з неї відрахування до фонду, пише obozrevatel.

Заробітчани без пенсій

Віце-прем’єр з соціальної політики Павло Розенко, тепер у заробітчан з’явився шанс назбирати собі на пенсію.

“Саме з цих відрахувань до фонду їм і буде рахуватися страховий стаж і нараховуватися пенсія, так що добувати якісь довідки, що вони працюють у Польщі або Чехії, не потрібно. З деякими країнами у нас є договір, за яким українцям, які там працювали, стаж зараховується. Але таких країн небагато, на жаль“, – каже Розенко.

Крім цього, заробітчани матимуть право на отримання субсидій. Для цього їм треба буде ще заплатити мінімальний страховий внесок за три місяці (2500 грн).

Що думають заробітчани

Дійсно, як розповідають самі люди, що багато років працювали за кордоном, у старості вони залишаються без будь-якої пенсійної допомоги.

Я п’ятнадцять років працювала в Італії. Здебільшого доглядала літніх людей, до цього була медсестрою. Заробляла, гроші відсилала додому, діти навчалися. А ось зараз час добігає до пенсії, а мені навряд чи нарахують пенсію за новим законом. Йти і писати свої доходи я не хочу, може мене змусять за всі роки платити. Сподіваюся, діти мене підтримають на старості років, ну і якісь заощадження на чорний день є”, – каже жителька Чернівецької області Анна Жутовська.

Будівельник Олексій В. з Львівщини теж у пенсійний іти не збирається.

Чого я там не бачив? Спочатку мені всі нерви вимотають, скажуть плати те, плати те. А в результаті буду отримувати 2 тисячі гривень? Потім ще невідомо яким боком мені все це вилізе. Може, податкова прийде. Я працюю, частину грошей відкладаю на пенсію, це і буде мій запас. Сподіваюся, що зможу ще довго працювати у Польщі“, – каже Олексій.

На Буковині та Закарпатті є цілі села, де люди багато років працюють у Європі. “Ви б бачили будинки їхні, це дво-триповерхові палаци, деякі на зароблені гроші тут маленькі готелі відкривають, магазини і прибуток отримують. Навряд чи вони будуть розраховувати на Пенсійний фонд”, – сказав нам один з голів сільради Сторожинецького району.

Соціолог Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко вважає, що якщо до Пенсійного і підуть заробітчани, то лише одиниці.

Це тільки диваки туди підуть. Розумієте, є категорія людей, які все життя бігають у державні органи і випрохують собі пільги: то вони чорнобильці, то афганці. А є ті, хто живуть за принципом – аби держава не заважала. Так ось до них відносяться заробітчани. Вони сподіваються тільки на себе і дуже не довіряють будь-яким державним органам. Поки у них є сили і здоров’я, вони заробляють там гроші, будують будинки собі і дітям, вкладають гроші у маленький власний бізнес. І на старості років діти і цей бізнес, а також якісь накопичення їх годуватимуть”, – заявив Пащенко.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

У Кабміні готують сюрприз для заробітчан: за що їх змусять платити і що вони про це думають